lzs.lv

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) ar Lietuvas Zemnieku un zaļo savienību piektdien, 20.janvārī, Viļņā parakstīja vienošanos par sadarbību, akcentējot abu politisko spēku kopīgās vērtības un interesi sadarboties pašvaldību, valstu un Eiropas līmenī.
Vienošanās, ko parakstīja ZZS priekšsēdētājs Armands Krauze un Lietuvas Zemnieku un zaļo savienības līderis Ramūnas Karbauskis, uzsver tādas pamatvērtības kā ģimenes, valsts valodas un identitātes aizsardzību, reģionālo attīstību un tās veicināšanu, kuras abi politiskie spēku uzskata par valstu iekšpolitikas prioritātēm.
Latvijas un Lietuvas politisko spēku vadītāji apņemas sadarboties un apmainīties ar aktuālo informāciju un iniciatīvām par notikumiem abu valstu parlamentos un Eiropas Parlamentā, tādējādi īstenojot abu pušu intereses.
Pirms vienošanās parakstīšanas notika ZZS un Lietuvas Zemnieku un zaļo savienības līderu diskusija par aktuāliem jautājumiem un turpmāko sadarbību. ZZS pārstāvēja tās priekšsēdētājs, Saeimas sekretārs A.Krauze, ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis un ZZS Saeimas frakcijas deputāts Uldis Augulis. Savukārt Lietuvas pusi pārstāvēja Lietuvas Zemnieku un zaļo savienības priekšsēdētājs R.Karbauskis, kā arī partijas valdes loceklis un Seima frakcijas vadītājs Aurelijus Veryga, partijas valdes locekļi un Lietuvas Seima deputāti Giedrius Surplys, Jonas Jarutis un Asta Kubilienė.