lzs.lv

Galvenā  /  Par mums  /  Mūsu cilvēki

Viktors Valainis

Priekšsēdētājs

No 15.09.2023. Ekonomikas ministrs. 

Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs.

Līdz 15.09.2023. bija 14.Saeimas deputāts un Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs.

Artūrs Graudiņš

LZS Ģenerālsekretārs

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) biedrs kopš 2008. gada. Beidzis Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļu, kā arī ieguvis maģistra grādu Sabiedrības vadībā. Vairākus gadus strādājis Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļā. Vadījis Rīgas pilsētas Centra rajona Latvijas Universitātes nodaļu. Artūrs partijā iestājies aiz pārliecības, ka valstij nepieciešami jauni un valstiski domājoši cilvēki, kuri augstā godā turētu LZS dibinātāja Kārļa Ulmaņa ideālus.

Armands Krauze

Priekšsēdētāja pirmais vietnieks

No 15.09.2023. Zemkopības ministrs. 

Līdz 15.09.2023. – 14.Saeimas deputāts un Saeimas sekretārs. Dzimis 1970. gada 10. jūnijā. Augkopības saimniecības īpašnieks Krimuldas novadā. Absolvējis Latvijas Lauksaimniecības universitāti, agronoms-dārzkopis, lauksaimniecības zinātņu maģistrs lauksaimniecībā. Vecbebru tehnikumā ieguvis biškopja specialitāti. Ilggadīga pieredze kā vadītājam, darbiniekam un biedram vairākās nevalstiskās organizācijās, Latvijas Biškopības biedrība, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Zemnieku federācija. No 2006.gada līdz 2014.gadam strādājis Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā Briselē kā Latvijas lauksaimnieku pārstāvis. Latvijas Zemnieku savienības biedrs kopš 2009.gada 9. septembra. Ievēlēts 10., 12.,13. un 14. Saeimā. Šobrīd Saeimā strādā Ārlietu komisijā un Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā.  

Daiga Mieriņa

Priekšsēdētāja vietniece

Saeimas priekšsēdētāja.

Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas 14.Saeimas deputāte un Latvijas Zemnieku savienības valdes priekšsēdētāja vietniece. Līdz ievēlēšanai par Saeimas priekšsēdētāju bija Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja. Līdz ievēlēšanai par 14.Saeimas deputāti bija Ādažu  novada domes deputāte, no 2009. – 2021. gadam bijusi Carnikavas novada domes priekšsēdētāja. No 2021. gada Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienības “Rīgas metropole” valdes locekle, no 2017 .- 2021. gadam Rīgas plānošanas reģiona, Attīstības padomes locekle, no 2015.gada Vidzemes Tūrisma asociācijas valdes locekle, no 2017.gada – 2019.gadam biedrības “Jūras zeme” padomes priekšsēdētāja, no 2015.gada- 2016.gadam – Pierīgas pašvaldību apvienības valdes priekšsēdētāja, no 2004. – 2009. gadam Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas Iekšējā audita un kvalitātes vadības departamenta direktore. 

No 2005. – 2009. gadam pildījusi VAS “Elektronisko sakaru direkcijas” padomes locekļa pienākumus, no 2001. – 2009. gadam bijusi Carnikavas novada domes deputāte, Finanšu un budžeta komitejas locekle, līdz 2004.gadam LR Satiksmes ministrijas Iekšējā un finanšu audita nodaļas vadītāja. 

LR Valsts ieņēmumu dienesta Galvenās nodokļu pārvaldes, Nodokļu administrēšanas organizācijas daļas, nodokļu administrēšanas procesa plānošanas un kontroles nodaļas galvenā speciāliste ( 2001) . 

Vineta Ķine

LZS valdes locekle
Dzimusi 1955.gadā Siguldā.1984.gadā pabeigusi Latvijas valsts universitātes Juridisko fakultāti. 1997.gadā Austrijas ekonomikas veicināšanas institūtā Vīnē apguvusi psiholoģiju, saskarsmes mākslu un vadības zinātnes. 2007. gadā SIA “BIZNESA AUGSTSKOLA TURĪBA” ieguvusi profesionālo maģistra grādu tiesību zinātnēs. No 1993.gada zvērināta advokāte. No 2007.gada LZS biedre. 2007. gadā atjaunoja LZS Kuldīgas nodaļu un kopš šī laika ir šīs nodaļas vadītāja. No 2009.gada ir LZS Kurzemes reģiona koordinatore. Arī 2013.gada un 2015.gada LZS kongresos ir bijusi ievēlēta LZS valdē.

Rita Vectirāne

LZS valdes locekle
Dzimusi 1967.gada 27.jūlijā. Absolvējusi Latvijas universitāti, iegūstot skolotājas kvalifikāciju. Beigusi Latvijas Policijas akadēmiju – ieguvusi jurista diplomu. Bijusi skolotāja un ierēdne. Kopš 2017.gada strādā Jelgavas pilsētas domē par domes priekšsēdētāja vietnieci. Vairāku biedrību valdes locekle – aktīvi darbojas starptautiskajā sieviešu organizācijā “Zonta”, Jelgavas mazākumtautību biedrību asociācijas priekšsēdētāja, kā arī Jāņa Bisenieka fonda valdes priekšsēdētāja. Latvijas Zemnieku savienībā ir kopš 2004.gada un mans partijas krusttēvs ir Voldemārs Strīķis. Viņa mērķtiecība un godaprāts ir mana darba mēraukla. Esmu LZS Jelgavas nodaļas priekšsēdētāja vietniece un Zemgales reģiona koordinatore.

Uldis Augulis

LZS valdes loceklis

No 15.09.2023. – Labklājības ministrs. 

Dzimis 1972. gada 16. martā Dobelē. Zemnieku saimniecības “Auguļi” īpašnieks. Beidzis Latvijas Universitātes Finanšu vadības fakultāti. Bijis Bērzes pagasta domes priekšsēdētājs, Latvijas Pašvaldību savienības domes un Pagastu apvienības valdes loceklis. Strādājis par Zemkopības ministrijas un Labklājības ministrijas parlamentāro sekretāru. Vairākus gadus bijis gan labklājības ministrs, gan satiksmes ministrs. Līdz 15.09.2023. –  14. Saeimas deputāts. Latvijas Zemnieku savienības valdes loceklis. 

Kaspars Melnis

LZS valdes loceklis

No 15.09.2023. – Klimata un enerģētikas ministrs. 

Līdz 15.09.2023. – 14.Saeimas deputāts. Strādā komisijās: Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā un Eiropas lietu komisijā. 

Strāda Saeimas apakškomisijās: Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijā ; Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijā ; Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijā

Bijušais Rēzeknes novada domē ievēlēts kā ZZS Rēzeknes novada deputāts.  

Par Latvijas laukiem un ražojošām Latvijas saimniecībām!

Renārs Kambals

LZS valdes loceklis

Latvijas Zemnieku savienība valdes loceklis, Latvijas Zemnieku savienības Jaunatnes nodaļas vadītājs. 

Nāku no Rēzeknes novada, taču šobrīd ikdienas gaitas lielākoties aizrit Rīgā. Jau kopš bērnības esmu aktīvs sporta cilvēks un šobrīd mana ikdiena lielā mērā ir saistīta ar dažāda mēroga sporta un sociālajiem projektiem. Es ticu, ka jauniešiem ir svarīga loma politiskajā procesā, tāpēc vēlos iedrošināt arī citus jauniešus iesaistīties politikā un izmantot savu jaunības degsmi, lai veidotu taisnīgāku un labāku Latviju!

Hardijs Vents

LZS valdes loceklis
Dzimis 1970. gadā. Absolvējis Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju, 2002.gadā beidzis Rēzeknes augstskolu, ekonomikas fakultātes sociālās vadību zinības. No 2002. gada strādājis par Cēsu pašvaldības policijas priekšnieka vietnieku, no 2005. gada par Raiskuma pagasta padomes priekšsēdētāju. No 2009. gada līdz šim brīdim Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs. Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs. No 2014. gada Eiropas reģionu komitejas dalībnieks.

Dainis Karols

LZS valdes loceklis
Dzimis 1975. gada 13. septembrī. Vairākus gadus strādājis kā aizsardzības ministra ārštata konsultants Jaunsardzes un Zemessardzes jautājumos. Jaunsardzes un informācijas centrā veicis 1. novada nodaļas vadītāja amata pienākumus, līdz pilnībā pievērsies politiskajai darbībai Talsu novadā. 2018. gada 28. jūnijā ar domes ārkārtas sēdes lēmumu kļuvis par Talsu novada domes priekšsēdētāju.

Edgars Mekšs

LZS valdes loceklis
Dzimis 1975. gadā. Absolvējis Latvijas Policijas akadēmiju. No 2001. līdz 2005. gadam strādājis Ludzas rajona policijas pārvaldē, bijis kriminālpolicijas pirmstiesas izmeklēšanas nodaļas sevišķi svarīgu lietu inspektors. No 2005. līdz 2009. gadam Ludzas rajona Pildas pagasta padomes priekšsēdētājs, bet no 2010. līdz 2017. gadam Ludzas novada domes priekšsēdētājas vietnieks. Šobrīd Ludzas novada domes priekšsēdētājs.

Inguna Paredne

LZS valdes loceklis
Latvijas Zemnieku savienības valdes locekle. Dzimusi 1966. gada 4. maijā. Latvijas Universitātē iegūts maģistra grāds Vides zinātnē. Kopš 2010. gada darbs saistīts ar valsts budžeta finansēto zinātnes programmu ieviešanu. No 2017. gada LZS biedre. Esmu Rīgas Jaunās nodaļas vadītāja.

Harijs Rokpelnis

LZS valdes loceklis, Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs
Latvijas Zemnieku savienības valdes loceklis. Saeimas ZZS frakcijas priekšsēdētājs.