lzs.lv

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) aicina Valsts prezidentu Egilu Levitu cienīt Satversmi un visu Latvijas vēlētāju izvēli 14.Saeimas vēlēšanās. Prezidenta publiski paustie pēcvēlēšanu apgalvojumi par trešdaļas jaunievēlēto deputātu pretvalstisko orientāciju ir necieņa pret demokrātiju un savas valsts pilsoņiem.

ZZS aicina Valsts prezidentu skaidrot, uz kāda pamata valsts augstākā amatpersona ir publiski izdarījusi secinājumus, ka tikai divas trešdaļas no Latvijas pilsoņiem, kuri piedalījās Saeimas vēlēšanās, ir nobalsojuši par demokrātiskā spektra partijām, kas „ir valstiski orientētas, domā un rūpējas par valsti un stāv uz Satversmes ievadā noteiktajām vērtībām”.

Minētie Valsts prezidenta apgalvojumi liek izdarīt secinājumu, ka divas trešdaļas no jaunievēlētajiem deputātiem ir valstiski domājoši, bet trešdaļa – pretvalstiski domājoši. ZZS mudina Valsts prezidentu publiski skaidrot, uz kāda pamata katrs trešais jaunais parlamentārietis ir saņēmis šādu novērtējumu, vienlaikus nosaucot, kuri konkrēti tie ir. „Pretējā gadījumā aizdomu ēna krīt pār visu 14.Saeimas sastāvu,” uzskata ZZS.

ZZS arī atgādina, ka Satversmes 2.pants nosaka, ka Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, tāpēc Latvijas pilsoņu izvēle ir jārespektē. „Nevar būt tā, ka Valsts prezidents trešdaļas pilsoņu balsojumu demokrātiskās vēlēšanās nodēvē par pretvalstisku,” akcentē ZZS.

ZZS neatbalsta „Jaunās Vienotības” pārstāvi Krišjāni Kariņu kā nākamās valdības veidotāju un vadītāju. „K.Kariņa valdība ir ievedusi Latviju dziļā krīzē, un viņa vadībā no šīs krīzes mēs neizkļūsim,” uzsver ZZS.

ZZS arī mudina Valsts prezidentu nebalstīties uz personīgajām politiskajām simpātijām sarunās par jaunas valdības veidošanu, bet ievērot Latvijas pilsoņu balsojumu, lai neveicinātu tālāku sabiedrības šķelšanos un apdraudējumu nacionālajai drošībai.

„Augstai valsts amatpersonai var piedod vienreiz izrādītu necieņu pret valsts simbolu – himnu, var neņemt vērā šīs personas amata atkarību no dažiem politiskajiem spēkiem, taču nav atbilstoši demokrātiskas valsts būtībai, ja Valsts prezidents izrāda simpātijas tikai atsevišķu partiju pārstāvjiem. Personiskajai interesei nav vietas valsts vadīšanā. Ministru kabinets nav jāveido pēc principa “kas izdevīgāk”, bet gan “kas spēs valsti pacelt”,” norāda ZZS.

ZZS, kas 14.Saeimas vēlēšanās guva 113 676 Latvijas Republikas pilsoņu balsis jeb 12,44% no nobalsojušiem, allaž ir iestājusies par Latvijas nacionālo interešu aizsardzību. ZZS rindās ir cilvēki, kuri balsojuši par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, tieši Zaļo un Zemnieku savienības vadītā valdība bija tā, kura 2004.gadā nodrošināja sekmīgu Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai un NATO.