lzs.lv


Šodien, 11.oktobrī, Saeimas plenārsēdē ar nelielu balsu pārsvaru (par:37, pret:38, atturas:6) tika noraidīta Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) deputātu sagatavotā likumprojekta „Grozījumi likumā „Par valsts pensijām”” nodošana Sociālo un darba lietu komisijai.

A.Barča, ZZS deputāte: „Nešaubos, ka daudzus no mums uzrunā pensiju saņēmēji visā Latvijā, it sevišķi tie, kuru pensijas ir nelielas. Vēlos atgādināt, ka tāds pats likumprojekts bija iesniegts, kad sabiedrība vēlēja 11.Saeimu. Diemžēl  tas palika Valsts prezidenta kancelejā. Šodien Latvijas Pensionāru federācija atkal lūdz mūs padomāt par cilvēkiem, kuriem pensijas ir nelielas, un par to, ka viņi tās ir nopelnījuši savā darba mūžā.  Šoreiz mēģināsim saprast, ka tik aktuālā demogrāfijas problēma nav saistīta tikai ar bērna piedzimšanu. Visplašākajā aspektā tā ir dzīve no šūpuļa līdz kapam, un tādēļ aicinu izrādīt cieņu mūsu senioru paaudzei!”

ZZS pauž nožēlu par Saeimas kolēģu attieksmi, un informē par deputātiem, kuriem neizdevās pārkāpt pāri frakciju un koalīciju novilktajām līnijām, un kuri balsoja PRET pensiju indeksācijas atsākšanu, jau sākot ar 2013.gadu:

VIENOTĪBAS deputāti: Arvils Ašeradens, Dzintars Ābiķis, Solvita Āboltiņa, Andris Buiķis, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Rasma Kārkliņa, Ainars Latkovskis, Jānis Lāčplēsis, Atis Lejiņš, Aleksejs Loskutovs, Jānis Reirs, Edvards Smiltēns, Dzintars Zaķis.

VL – TB/LNNK deputāti: Jānis Dombrava, Dzintars Kudums, Ilmārs Latkovskis, Ināra Mūrniece, Romāns Naudiņš, Imants Parādnieks, Vineta Poriņa, Dāvis Stalts.

 REFORMU PARTIJAS deputāti: Inita Bišofa, Inga Bite, Edmunds Demiters, Kārlis Eņģelis, Daina Kazāka, Valdis Liepiņš,  Inese Lībiņa-Egnere, Jānis Ozoliņš, Romualds Ražuks,  Inga Vanaga, Juris Viļums, Valdis Zatlers.

Pie frakcijām nepiederošo DEPUTĀTU GRUPA: Klāvs Olšteins, Gunārs Rusiņš, Elīna Siliņa, Jānis Upenieks.

ZZS atgādina, ka, vēlreiz pārliecinoties par sagatavotā likumprojekta „Grozījumi likumā „Par valsts pensijām” aktualitāti, ZZS deputāti šī gada 4. oktobrī  iesniedza Saeimas Prezidijam likumprojektu, kas paredz atsākt  līdz 2013.gada 31.decembrim iesaldēto valsts pensiju indeksāciju. Tāpat likumprojekts paredz vecuma pensijas, kas piešķirtas priekšlaicīgi, izmaksāt proporcionāli apdrošināšanas stāžam šādā apmērā:

1) ar  apdrošināšanas stāžu  no 30 gadiem  līdz   35    gadiem  — 50  procentu apmērā no piešķirtās vecuma pensijas;

2) ar  apdrošināšanas stāžu  no   35 gadiem  līdz  40    gadiem  — 60  procentu apmērā no piešķirtās vecuma pensijas;

3) ar  apdrošināšanas stāžu   no  40 gadiem  līdz   45    gadiem  — 70  procentu apmērā no piešķirtās vecuma pensijas

4) ar  apdrošināšanas stāžu virs  45 gadiem  – 80 procentu apmērā no piešķirtās vecuma pensijas.

Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska,
ZZS biroja vadītāja,
26110065