lzs.lv

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija aicina parlamentu lemt par uzdevumu valdībai nekavējoties izstrādāt priekšlikumus par papildu atbalstu Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem energoresursu cenu kāpuma radītās krīzes pārvarēšanai.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis akcentē, ka iepriekš Krišjāņa Kariņa vadītās valdības sagatavotie atbalsta mehānismi mājsaimniecībām un uzņēmējiem jau sākotnēji bija nepietiekami, lai iedzīvotāji spētu bez bažām segt elektrības un apkures maksājumu rēķinus, savukārt uzņēmēji – turpināt darbu un nezaudēt konkurētspēju.

Šobrīd, kad valsts uzņēmums “Augstsprieguma tīkls” pieteicis četrkārt augstāku maksu par pakalpojumiem, bet valstij piederošais “Sadales tīkls” plāno palielināt elektroenerģijas sadales tarifu par vidēji 75%, ir pilnīgi skaidrs, ka slogs Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem šajā finansiāli sarežģītā laikā būs nepanesams, skaidro V.Valainis, piebilstot, ka arī preču un pakalpojumu cenas strauji pieaug, turklāt ekonomikā vērojama recesija.

ZZS Saeimas frakcijas deputāti iesnieguši izskatīšanai parlamentā lēmumprojektu “Par nekavējošu un adekvātu valdības rīcību energoresursu cenu kāpuma radītās krīzes pārvarēšanai”, aicinot to izskatīt tuvākajā kārtējā vai ārkārtas Saeimas sēdē.

Lēmumprojektā uzsvērts, ka adekvātai, Latvijas iedzīvotāju un uzņēmēju interesēm atbilstošai energoresursu cenu pieauguma kompensācijai ir nepieciešama nekavējoša valsts atbalsta palielināšana. Energoresursu cenu, tai skaitā, elektroenerģijas pārvades tarifu, straujais pieaugums radīs negatīvu iespaidu uz mājsaimniecību izdevumiem, tautsaimniecības konkurētspēju un ražošanas izmaksām visos segmentos, akcentē ZZS deputāti.

Līdz ar to Saeimai tiek aicināta uzdot Ministru kabinetam mēneša laikā izstrādāt un iesniegt Saeimai Latvijas iedzīvotāju un uzņēmēju interesēm atbilstošus priekšlikumus par papildu atbalstu energoresursu cenu kāpuma radītās krīzes pārvarēšanai.