lzs.lv


 Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) neatbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iesniegto Administratīvi teritoriālās reformas koncepcijas projektu un uzskata, ka tas nav virzāms tālākām diskusijām, neveicot padziļinātu analīzi par esošo situāciju un par iespējamajiem ieguvumiem reģionu attīstībai un iedzīvotāju labklājības celšanai. Izvērtējot koncepcijas projektu, secināts, ka tas ir līdz galam neizstrādāts, nav arī veiktas konsultācijas ar pašvaldībām.

“Uzskatām, ka šajā brīdī nākt klajā ar sasteigtiem priekšlikumiem par piespiedu pašvaldību apvienošanu, nesniedzot nopietnu pamatojumu šādam solim, ir sabiedrības lieka tracināšana un mēģinājums novirzīt uzmanību no tādiem šobrīd aktuāli risināmiem jautājumiem kā valsts budžeta 2016. gadam pieņemšana, skolotāju algu reforma vai patvēruma meklētāju uzņemšana,” akcentē ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Vienlaikus jāuzsver, ka nevienas politiskās partijas programmā, startējot pēdējās vēlēšanās, nav atrodams uzstādījums par administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu, tādēļ nav saprotams iemesls, kāpēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards pēkšņi nācis klajā ar šādu iniciatīvu.

Respektējot Latvijas iedzīvotājus, partijai, kura uzstāj uz pašvaldību reformu, būtu šāda nostādne jāiekļauj 2017. gada pašvaldību vēlēšanu programmā un tad vēlētāji varētu lemt, vai dot mandātu šādām iniciatīvām.

ZZS jau iepriekš ir bijusi par brīvprātīgu pašvaldību apvienošanos, un apvienības viedoklis nav mainījies. ZZS ir pārliecināta: attīstību reģionos un cilvēkiem labvēlīgus dzīves un darba apstākļus nodrošinās nevis pašvaldību lielums, bet veiksmīga valsts un pašvaldību sadarbība infrastruktūras attīstībā, uzņēmējdarbības veicināšanā, veselības, izglītības, kultūras u.c. pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā.

 

Papildus informācijai:
Dace Kārkliņa
Zaļo un zemnieku savienības preses sekretāre
Tālr. 29533172
www.zzs.lv