lzs.lv


Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija trešdien, 4. novembrī, nolēma nākamnedēļ, 9. novembrī, uz tikšanos aicināt Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu, lai kopīgi ar ZZS valdi uzklausītu valdības vadītājas redzējumu par nacionālās aviokompānijas “airBaltic” turpmāko attīstību un iepazītos ar argumentiem saistībā ar pieprasīto satiksmes ministra Anrija Matīsa demisiju.

ZZS Saeimas frakcijas deputātus pārsteidza valdības negaidītais lēmums par finanšu investora piesaisti nacionālajai aviokompānijai, jo šīsnedēļas, 2. novembra, valdību veidojošo partiju sadarbības padomes sēdē par šo jautājumu un iespējamajiem risinājumiem “airBaltic” turpmākajai attīstības nekādas diskusijas nenotika un šī jautājuma izskatīšana valdības sēdē netika pieteikta.

Līdz ar to ZZS vēlas uzzināt valdības vadītājas argumentāciju, kāpēc šis jautājums skatīts tik strauji un kā investora piesaiste ietekmēs “airBaltic” attīstības iespējas. Tāpat ZZS vēlas uzzināt, kādi bijuši alternatīvi varianti aviokompānijas darbības nodrošināšanai, nepiesaistot izvēlēto investoru.

Ne mazāks pārsteigums par šīsnedēļas valdības pieņemto lēmumu ZZS deputātiem bija premjeres lēmums pieprasīt satiksmes ministra demisiju. “Ministra demisija ir pieprasīta, bet tas nerisina galveno problēmu – kas notiks ar nacionālo aviokompāniju un kā tiek plānota šī valstij nozīmīgā uzņēmuma attīstība turpmāk,” akcentē ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Tikšanās ar Ministru prezidenti notiks 9. novembrī plkst. 10.00 ZZS Saeimas frakcijas telpās.

Papildus informācijai:
Dace Kārkliņa
Zaļo un zemnieku savienības preses sekretāre
Tālr. 29533172
www.zzs.lv