lzs.lv

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) valde, tiekoties ar VAS “Latvijas Pasts” valdi, vienojās par nepieciešamību tuvāko nedēļu laikā sagatavot konkrētu plānu pasta nodaļu tīkla attīstībai Latvijas reģionos, šajā procesā cieši sadarbojoties ar pašvaldībām.

“Latvijas Pasta” vadība informēja, ka iepriekš sagatavotās ieceres, kas paredzēja slēgt virkni pasta nodaļu, ir apturētas, saskaroties ar plašu sabiedrības neapmierinātību. Tagad uzņēmums diskutē, kā saglabāt pasta pakalpojumu pieejamību reģionos, vienlaikus izvērtējot pasta nodaļu rentabilitāti.

ZZS valde akcentēja, ka pasta nodaļu slēgšana nedrīkst notikt bez konsultācijām ar pašvaldībām. Pasta pakalpojumi ir svarīgi reģiona iedzīvotājiem, tai skaitā nepieciešams nodrošināt reģionālās preses izplatīšanu.

ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze norāda: “Mūsu ieskatā pasts veic nozīmīgu sociālo darbu, ārpus lielajām pilsētām nodrošinot pieejamus pakalpojumus lauku iedzīvotājiem. Šādi nodaļu slēgšanas plāni pastam vispirms ir jāsaskaņo ar novadu pašvaldībām, uzklausot iedzīvotājus”.

“Latvijas Pasts” no Satiksmes ministrijas sagaida tās redzējumu par uzņēmuma darbību un sociālās funkcijas izpildi.

ZZS valde un “Latvijas Pasta” vadība vienojās, ka tuvāko divu nedēļu laikā uzņēmums varētu sagatavot redzējumu par pasta nodaļu izvietojumu Latvijas teritorijā, lai pēc tam šo plānu varētu apspriest ar pašvaldībām, vienojoties par iedzīvotāju interesēm un vajadzībām atbilstošākajiem risinājumiem pasta pakalpojumu nodrošināšanai.

Pagājušajā nedēļā ZZS Saeimas frakcijas deputāti jau tikās ar satiksmes ministru Kasparu Briškenu, un viens no sarunas jautājumiem bija pasta pakalpojumu pieejamība reģionos.

Papildus informācijai:

Dace Kārkliņa

Zaļo un Zemnieku savienības preses sekretāre

Tālr. 29533172