lzs.lv


Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde uzskata, ka Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa rīcība, neievērojot valstī noteiktās vadlīnijas COVID-19 izplatības mazināšanai, nav savienojamas ar Saeimas komisijas vadītāja pienākumu pildīšanu un rada draudus nacionālajai drošībai.

ZZS valde, izvērtējot publiski A.Kaimiņa pausto par apstākļiem, kādos viņš esot inficējies ar koronovīrusu un veselības ministres Ilzes Viņkeles apgalvojumiem, ka A.Kaimiņš ir apzināti sagrozījis faktus, turklāt nav ievērojis nepieciešamo pašizolāciju, uzskata, ka Saeimas deputāts ir pārkāpis ne tikai valstī noteiktos ierobežojumus un infektologu ieteiktās vadlīnijas, bet arī radījis būtisku apdraudējumu apkārtējiem, tostarp, ietekmējis Saeimas kolēģu darbu un radījis papildus slogu veselības aprūpes sistēmai, pārbaudot Saeimas deputātu un darbinieku veselību.

Arī Valsts policija ir paziņojusi, ka vērtēs, vai A.Kaimiņš ir ievērojis valstī noteiktās ārkārtējās situācijas ierobežojumus un aizliegumus, uzsākot administratīvo lietvedību pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa, proti, par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.

ZZS valde vērsusies pie Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces, aicinot sasaukt Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdi, lai tā lemtu, vai A.Kaimiņš var turpināt tās vadītāja pienākumus. Tāpat ZZS valde aicina Ministru prezidentu Arturu Krišjāni Kariņu turpmāk nepieļaut A.Kaimiņa dalību koalīcijas sadarbības padomes sēdēs, kurās tiek izlemti valstij nozīmīgi jautājumi.

„Amatpersonai, kas vieglprātīgi un bezatbildīgi izturas šādā ārkārtas situācijā, turklāt vēl melojot, ir jāuzņemas atbildība par savu rīcību. Nav pieļaujams, ka A.Kaimiņš turpina pildīt komisijas vadītāja pienākumus,” uzskata ZZS valde.