lzs.lv


Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) uzskata, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) var turpināt vadīt valdību arī pēc valsts budžeta 2016.gadam apstiprināšanas, pastāstīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Straujuma šodien “Vienotības” frakcijas sēdē esot apliecinājusi, ka ir gatava demisionēt saistībā ar valdības lēmumu par “airBaltic” investora piesaisti, tomēr “Vienotība” neuzskata demisiju par iespējumu valsts budžeta pieņemšanas laikā.

Tomēr ZZS pret Straujumu nav nekādu pretenziju un premjerministrei jāturpina strādāt, norādīja politiskā spēka frakcijas vadītājs.

Ja Straujuma ir vienpersoniski pieņēmusi lēmumu par satiksmes ministra Anrija Matīsa (V) demisijas pieprasīšanu, tad varētu teikt, ka viņa ir “izgājusi ārā” no neizlēmīguma, no atskatīšanās uz “Vienotības” līderi Solvitu Āboltiņu un koalīcijas partneriem, vērtēja Brigmanis, tomēr viņš piebilda, ka netic, ka Straujuma šo lēmumu būtu pieņēmusi vienpersoniski.

ZZS ministri valdībā ir rīcībspējīgi, savukārt, ja kāds uzskata, ka citi ministri tādi nav, tad lai šiem amatiem piedāvā citus rīcībspējīgus cilvēkus, akcentēja Brigmanis. Politiķis norādīja, ka “airBaltic” problēma ir bijusi jau vairākus gadus, bet līdz šim, kaut kam nojūkot šajā lietā, nav ticis apšaubīts valdības spējīgums. Līdz ar to “airBaltic” situācijas risināšana ir tikai redzamā daļa “visā šajā stāstā”, uzskata Brigmanis.

Kā ziņots, “Vienotības” līdere Āboltiņa šodien žurnālistiem atzina, ka valdības vadītāja partijas frakcijas sēdē apliecinājusi gatavību demisionēt, bet neviens frakcijā neuzskata par iespējamu Straujumas demisionēšanu budžeta pieņemšanas laikā.

“Ir kaut kādi vēsturiski brīži, kuros tas parasti nenotiek,” piebilda politiķe. Viņa uzsvēra, ka frakcija pašlaik uzskata par prioritāti budžeta pieņemšanu.

Taujāta, vai valdības rīcībspēja pašlaik ir apšaubāma un situācija ar investora piesaisti “airBaltic” to apliecina, “Vienotības” līdere atbildēja apstiprinoši. Proti, valdība spēj lemt pat darba kārtības jautājumiem, bet pašlaik tā nespēj skaidrot sabiedrībai dažādus jautājumus, uzskata politiķe.

Kā ziņots, Straujuma vakar pieprasīja satiksmes ministra Anrija Matīsa (V) demisiju. Iemesls demisijas pieprasīšanai esot ministra novilcinātās darbības, laicīgi neiepazīstinot valdību ar nepieciešamo rīcību valsts nacionālās aviokompānijas “airBaltic” attīstībai, kā arī uzraudzības trūkums par aviokompānijas stratēģisko virzību, tādējādi, iespējams, neizmantojot visas potenciālās iespējas.

Valdība otrdien atbalstīja “Prudentia” atrasto nacionālās aviokompānijas “airBaltic” finanšu investoru, Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kurš par 52 miljonu eiro ieguldījumu iegūs 20% “airBaltic” akciju, savukārt valsts aviosabiedrībā ieguldīs 80 miljonus eiro. Iepriekš gan Matīss bija paudis viedokli, ka nacionālās drošības apsvērumu dēļ nebūtu vēlams izvēlēties šo konsultanta “Prudentia” atrasto “airBaltic” investoru.