lzs.lv

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina parlamentu atzīt par spēku zaudējušu pērn septembrī pieņemto likumu par Skultes sašķidrinātās dabasgāzes termināli.

Kā uzsver ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis, jau no paša sākuma iecere par sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecību tika virzīta sasteigti, bez atbilstošu izvērtējumu veikšanas, lai noteiktu sabiedrības un tautsaimniecības kopumā intereses. Tagad valdība ir noraidījusi sašķidrinātās dabasgāzes termināļa attīstītāja AS “Skulte LNG Terminal” un stratēģiskā investora piedāvātos projekta sadarbības nosacījumus, kas paredzēja priekšrocību radīšanu un virkni saistību no valsts puses.

ZZS jau pērn septembrī, Saeimai izskatot likumu par Skultes sašķidrinātās dabasgāzes termināli, aicināja valstij saglabāt pilnu kontroli pār Skultes termināļa infrastruktūru, jo tā būs kritiski nozīmīga tautsaimniecībai.

V.Valainis uzsver, ka Latvijas enerģētiskā drošība un neatkarība ir ļoti būtisks jautājums, un tāda mēroga projektu, kā sašķidrinātās gāzes termināļa izveide, nav pieļaujams virzīt bez nopietnas situācijas analīzes un atbilstošu izvērtējumu saņemšanas. Vēl joprojām neatbildēts palicis jautājums, kāpēc netiek vērtēta iespēja par sašķidrinātās gāzes termināļu attīstību lielajās pilsētās: Rīgā, Liepājā, Ventspilī, norāda ZZS.

Atzīstot likumu par Skultes sašķidrinātās dabasgāzes termināli par spēku zaudējušu, terminālim, tā cauruļvada savienojumam ar dabasgāzes pārvades sistēmu un ar to saistītajām būvēm tiks atcelts nacionālo interešu objekta statuss.