lzs.lv

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti otrdien, 23.janvārī, tiekoties ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču, aktualizēja reģionu iedzīvotājiem šobrīd sāpīgus jautājumus, aicinot mazināt plaisu starp pilsētu un lauku iedzīvotāju labklājību.

Izglītības, veselības, sociālie, transporta un sakaru pakalpojumu pieejamība ir būtiski svarīga ikvienam mūsu valsts cilvēkam, neatkarīgi no to dzīvesvietas, uzskata ZZS. Šobrīd arvien skaļāk dzirdami reģionu iedzīvotāju iebildumi pret skolu, doktorātu vai aptieku un pasta nodaļu iespējamu slēgšanu. Arī sabiedriskā transporta pakalpojumi nenodrošina cilvēku mobilitāti.

ZZS ir pārliecināta, ka lēmumiem par skolu tīkla sakārtošanu ir jābūt pārdomātiem un balstītiem uz konkrētās pašvaldības situācijas izvērtējumu. Ikvienam bērnam gan pilsētās, gan laukos jābūt iespējai iegūt kvalitatīvu izglītību un attīstīt savus talantus, un valstij ir jādara viss iespējamais, lai skolu tīkls atbilstu Latvijas iedzīvotāju interesēm un vajadzībām.

Līdzīgai pieejai, ZZS ieskatā, jābūt attiecībā uz veselības aprūpes un sociālo pakalpojumu pieejamību. Deputāti ir saņēmuši signālus no reģioniem, kur iedzīvotāji ir neapmierināti ar ģimenes ārstu prakšu pieejamību un aptieku iespējamu slēgšanu.

Ne mazāku satraukumu rada pasta nodaļu slēgšanas plāni un reģionālā sabiedriskā transporta kustības nodrošinājums. Šos jautājumus ZZS deputāti aktualizēs arī, tuvākajā laikā tiekoties ar satiksmes ministru.

ZZS deputāti atzinīgi novērtēja Valsts prezidenta līdzšinējo aktīvo interesi par reģioniem aktuālajiem jautājumus un aicināja arī turpmāk tiem pievērst uzmanību, īpaši pierobežai. “Latvijas spēks ir mūsu cilvēkos, tāpēc ir svarīgi, lai ikviens pilsētas vai lauku iedzīvotājs sajustu valsts atbalstu un ieinteresētību risināt tiem būtiskus jautājumus,” akcentēja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis.

Papildus informācijai:

Dace Kārkliņa

Zaļo un Zemnieku savienības preses sekretāre

Tālr. 29533172 

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja