lzs.lv


Ar Saeimas deputātu vairākuma atbalstu ceturtdien, 26. februārī, izskatīšanai parlamenta komisijās nodots komisijās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu iesniegtais likumprojekts par pirmsskolas speciālās izglītības, pirmsskolas un sporta skolotāju tiesībām uz izdienas pensiju.

Likumprojektu iesniedza ZZS deputāti Aija Barča, Augusts Brigmanis, Guntis Belēvičs, Andris Bērziņš un Raimonds Bergmanis.

Likumprojekts paredz, ka no 2016. gada izdienas pensiju varēs saņemt speciālās izglītības, pirmsskolas un sporta pedagogi, kuri būs sasnieguši 60 gadu vecumu, kuru izdienas stāžs nebūs mazāks par 30 gadiem un kuri no izdienas pensijas piešķiršanas brīža nestrādās attiecīgajā amatā. Kā akcentē ZZS Saeimas frakcijas deputāte, Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, speciālās izglītības skolotājiem, sporta un pirmsskolas izglītības skolotājiem darbs notiek tiešā kontaktā ar bērniem, kas pēc noteikta laika rada izdegšanas sindromu un saistīts ar profesionālo spēju zudumu. Tā rezultātā skolotājs nav spējīgs kvalitatīvi strādāt, tāpēc izdienas pensija būtu kā papildus atbalsts no valsts puses.

Paredzēts, ka no 2016. gada līdz 2019. gadam izdienas pensijas vidējās izmaksas būs ap pusmiljonu eiro gadā.

Papildus informācijai:
Dace Kārkliņa
Zaļo un zemnieku savienības preses sekretāre
Tālr. 29533172
www.zzs.lv