lzs.lv

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu nekavējoties vērtēt jaunapstiprinātā labklājības ministra Gata Eglīša atbilstību amatam un spēju atbildīgi pildīt valdības locekļa pienākumus, pamatojoties uz viņa izteikumiem par iespējamu lielas daļas novadu diskriminēšanu finanšu atbalsta jomā.

G.Eglītis, komentējot pašvaldību vēlēšanu rezultātus, ir publiski paziņojis: „3.jūnija valdības restarts nozīmē to, ka lielās valsts budžeta, ES fondu, RRF [Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānisma] naudas plūsmas kontrolēs 4 koalīcijas partijas, kas primāri rūpēsies par savām pašvaldībām”.

ZZS valde uzskata, ka šādi izteikumi ir nepieņemami un absolūti neizprotami, ievērojot to, ka valdībai un katram tās ministram ir jāstrādā visas valsts iedzīvotāju labā. G.Eglītis, ZZS valdes ieskatā, paužot šādus draudus novadiem un pilsētām, kurās vēlētāji ir atbalstījuši citu, ne valdības koalīcijas partiju, politisko spēku pārstāvjus, ir demonstrējis klaju nekompetenci un līdz ar to neatbilstību ministra amatam.

„Mēs redzam G.Eglīša pārstāvētās Jaunās konservatīvās partijas pieticīgos panākumus vietvaru vēlēšanās. Tomēr šādi klaji draudi vēlētājiem, ka tie ir atbalstījuši it kā nepareizus novada un pilsētu domju deputātus un tādējādi to labklājība un iespēja tālāk attīstīt pašvaldību būs liegta, ir nepieņemami un tiesiskā valstī nav pieļaujami,” akcentē ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

ZZS valde uzskata, ka pēc šādiem valdības locekļa izteikumiem ir jāvērš arī Eiropas Komisijas uzmanība uz to, ka Latvijā Eiropas fondu finansējumu plānots sadalīt nevis labākajiem projektiem, bet pēc politiskās piederības.

E.Tavars aicina Ministru prezidentu būt drosmīgam un nevis atkārtoti pievērt acis uz savas vadītās valdības ministru nekompetenci un tiesisku principu pārkāpumiem, bet rosināt Saeimu lemt par jauna labklājības ministra apstiprināšanu.

Latvijai, īpaši laikā pēc Covid-19 krīzes, labklājības jomā ir daudz svarīgu uzdevumu un tos var paveikt tikai tāds ministrs, kas strādā visas valsts iedzīvotāju labā, nevis domā par saviem šauriem politiskajiem mērķiem, uzsver ZZS.