lzs.lv


Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pašlaik atbalsta Satversmes grozījumus par deputātu administratīvās imunitātes atcelšanu, taču, ja to izskatīšanas laikā nebūs novērstas kādas ar izmaiņām saistītas šaubas, tad ZZS balsos pret, šodien Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Viņš piebilda, ka jau pašlaik atsevišķi ZZS deputāti nav gatavi atbalstīt attiecīgās izmaiņas. Uzrunājot Pieprasījumu komisijas locekli Inesi Lībiņu-Egnere (V), kas ir arī Juridiskās komisijas priekšsēdētāja vietniece, Brigmanis norādīja, ka arī politiķei ir liela atbildība par šo izmaiņu sagatavošanu Juridiskajā komisijā.

Lībiņa-Egnere informēja kolēģus, ka Juridiskā komisija ir nopietni pievērsusies grozījumu izskatīšanai un jau ir noformulēti risinājumi jautājumiem, kas varētu radīt šaubas. Izmaiņu izskatīšanas gaitā paredzēts formulēt, ka par administratīvā aresta piemērošanu deputātam joprojām būtu jālemj Saeimai. Šīs papildu izmaiņas nepieciešamas, lai iecerētā deputātu administratīvās imunitātes atcelšana neradītu neskaidrību ar Satversmē paredzēto liegumu bez Saeimas lēmumu ierobežot deputātu brīvību.

Kā ziņots, Saeimas Juridiskā komisija 20.oktobrī konceptuāli atbalstīja Latvijas Reģionu apvienības rosinātos grozījumus par deputātu administratīvās imunitātes atcelšanu.