lzs.lv

Jaunās valdības veidotājiem ir jānoliek malā ambīcijas un portfeļu dalīšana, vienojoties par kopīgu darbu, lai risinātu sabiedrībai šobrīd tik aktuālus jautājumus kā energoresursu krīze un pārmērīgi straujais cenu kāpums, uzskata Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS).

Jau vairākas nedēļas izpildvaras darbs ir nostādīts “nogaidīšanas režīmā”, tādējādi netiek pievērsta uzmanība tam, kas satrauc Latvijas sabiedrību: elektrības un apkures cenu nekontrolētais pieaugums, pārtikas un citu preču, kā arī pakalpojumu izmaksu kāpums, uzsver ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis.

“Dzīves dārdzība sasniegusi daudziem Latvijas cilvēkiem nepieņemamus apjomus. Tā vietā, lai meklētu risinājumus, kā to novērst un kā kompensēt izmaksu kāpumu mazaizsargātākajām iedzīvotāju grupām, partijas turpina demonstrēt savas politiskās ambīcijas un nodarboties ar jaunu amatu veidošanu valdībā,” norāda V.Valainis.

“Jaunās Vienotības” un Apvienotā saraksta pārstāvji ilgstoši nespēj vienoties ne par darāmajiem darbiem, ne atbildības jomu sadali jaunajā valdībā. Kā akcentē V.Valainis: laikā, kad liela daļa mūsu valsts iedzīvotāju nespēj samaksāt komunālo maksājumu rēķinus un segt savus ikdienas izdevumus, valdības veidotāji turpina tirgošanos par amatiem, radot arvien jaunus krēslus – vispirms jaunu ministra amatu, tad arī viceministru amatus. Tai pašā laikā diskusijas par valdības veicamajiem uzdevumiem ir palikušas otrajā plānā.

„Viss norāda uz to, ka „Jaunās Vienotības” līderis Krišjānis Kariņš par katru cenu vēlas saglabāt savu premjera posteni, savukārt Apvienotā saraksta pārstāvji ir gatavi valdības amatu dēļ nodot iepriekš pausto apņemšanos vispirms vienoties par darāmajiem darbiem un tikai tad dalīt ministrijas,” secina V.Valainis.

Saeima šobrīd sagaida no valdības nākamā gada valsts budžeta projektu un ir gatava uzsākt nopietnas diskusijas par to, kā risināt esošās problēmas tautsaimniecībā. Tomēr ir pavisam skaidrs, ka Latvija uzsāks nākamo gadu ar tā saukto tehnisko budžetu, ko esošajā ekonomiskajā situācijā mēs nevaram atļauties, bet laiks nopietnai debatei par valsts galveno finanšu dokumentu un prioritātēm vairs nav atlicis. Kā akcentē V.Valainis, pie šāda rezultāta novedušas valdības veidotāju savtīgās intereses un vēlme sacensties par varu, kas tiek stādīts augstāk par valsts un iedzīvotāju vajadzībām.

K.Kariņš jau četrus gadus ir vadījis valdību, un ir tieši atbildīgs par šobrīd skaudro situāciju valstī un ikkatrā Latvijas mājsaimniecībā, atzīst ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, piebilstot, ka Latvijai ir nepieciešams izlēmīgs un prasmīgs līderis. K.Kariņa līdzšinējā haotiskā un neprofesionālā darbība nesniedz pārliecību, ka viņa vadībā Latvijai izdosies pārvarēt ekonomisko krīzi, panākt izaugsmi un ikviena Latvijas cilvēka labklājības kāpumu.