lzs.lv

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu sniegt parlamentam izvērtējumu par līdzšinējo valsts atbalstu energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai mājsaimniecībām un juridiskajiem lietotājiem, savlaicīgi lemjot par iespējamiem atbalsta virzieniem un veidiem 2023./2024. gada apkures sezonā.

ZZS deputātu pierakstījumā valdības vadītājam norādīts: vērtējot Latvijas uzņēmējdarbības vides konkurētspēju un mājsaimniecību spēju apmaksāt rēķinus, atbalsts energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai ir jāsaglabā.

Turklāt, ZZS ieskatā, jau savlaicīgi ir jālemj par turpmāko rīcību, gatavojoties nākamajai apkures sezonai.

Šobrīd Latvijas uzņēmumi kā lielāko izaicinājumu nosaukuši resursu pieejamību un sadārdzinājumu. 64% ražojošo uzņēmumu galvenā prioritāte ir izmaksu samazināšana, pakalpojumu jomā strādājošiem uzņēmumiem galvenais fokuss ir izmaksu samazinājums (57%).

Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā noteiktais atbalsta periods mājsaimniecībām un juridiskajiem lietotājiem ir noslēdzies, tāpēc ZZS mudina valdību veikt apkopojumu un izvērtējumu par līdz šim sniegto atbalsta instrumentu efektivitāti.

Tāpat ZZS sagaida no valdības informāciju par laika grafiku un iespējamiem atbalsta virzieniem un veidiem, kurus būtu nepieciešams Saeimai apstiprināt pirms 2023./2024. gada apkures sezonas.