lzs.lv


 Lai arī “Vienotība” no premjera amata kandidāta Māra Kučinska (ZZS) sagaida “līdzsvarotāku piedāvājumu” attiecībā uz atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pārstāvji jaunus variantus rīt piedāvāt neplāno, aģentūrai LETA atzina ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

“Jā, iesim uz sarunām ar to pašu veco piedāvājumu,” uzsvēra Brigmanis.

“Ko tad viņi [“Vienotība”] darīs – sēdēs opozīcijā un Tieslietu ministrijas dēļ neies valdībā?” retoriski vaicāja ZZS frakcijas vadītājs.

Uz jautājumu, vai tomēr tiek apsvērta iespēja nedaudz piedāvājumu pamainīt, Brigmanis skaidroja, ka nevajag skriet notikumiem pa priekšu. Pienākšot pirmdiena un tad arī būšot tālākās diskusijas.

Kā ziņots, “Vienotība” ar ZZS nav vienojusies par atbildības jomu sadalījumu. “Vienotība” jau iepriekš pauda, ka jaunajā valdībā vēlētos vadīt Satiksmes ministriju (SM), Ārlietu ministriju (ĀM), Iekšlietu ministriju (IeM), Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), Tieslietu ministriju (TM) un Ekonomikas ministriju (EM). Savukārt Kučinskis piedāvā “Vienotībai” uzņemties atbildību par IeM, ĀM, IZM, EM un Labklājības ministriju (LM).

Pirmdien, 25.janvārī, plkst.9.30 šo Kučinska priekšlikumu apspriedīs “Vienotības” frakcija, bet plkst.11 plānota atkārtotā ZZS un “Vienotības” tikšanās.