lzs.lv

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde neatbalsta valdības ieceres īstenot pedagogu vai citu jomu darbinieku piespiedu vakcinēšanu pret Covid-19, tā vietā aicina atbildīgos ministrus un valdību kopumā aktīvi strādāt pie tā, lai veicinātu visas sabiedrības vakcināciju ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību Latvijā.

ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars norāda, ka valdības haotiskie un neizprotamie lēmumi Covid-19 izplatības ierobežošanai ir noveduši pie lielas daļas sabiedrības neticības varai un tās vēstījumiem, kas ļoti spilgti izgaismojas tieši vakcinācijas procesā. Tomēr tā vietā, lai skaidrotu iedzīvotājiem būtiskos jautājumus un izglītotu par vakcinēšanās nozīmi sabiedrības veselības jomā, valdība turpina iebaidīšanas politiku.

“Mēs apzināmies, ka Covid-19 vīruss nekur nav pazudis, un labākais patlaban pieejamais tā ierobežošanas līdzeklis ir vakcinācija. Ja nevēlamies atkal piedzīvot inficēšanās strauju pieaugumu, valdībai ir jāstrādā pie tā, lai veicinātu sabiedrības izpratni un mudinātu cilvēkus doties vakcinēties. Tomēr procesam ir jābūt brīvprātīgam, loģiskam un motivējošam, un ZZS ieskatā – cilvēku izvēles brīvībai jāpaliek kā lielākajai vērtībai,” saka E.Tavars.

Arī Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze uzskata, ka valdībai jābūt gana viedai, lai spētu panākt vēlamo mērķi, kas nekādā gadījumā nevar būt piespiedu kārtā.

“Mūsu partijas nostāja ir, ka vakcinācija šobrīd ir vienīgais risinājums cīņā ar slimību, bet mēs esam kategoriski pret obligātu vakcinācijas uzspiešanu noteiktām profesiju grupām, kas tagad notiek ar visiem cilvēka ierobežojošiem līdzekļiem. Mēs esam par cilvēku brīvas izvēles saglabāšanu. Iemesls nav lielākās daļas iedzīvotāju nevēlēšanās vakcinēties, bet gan nekorektas, nedrošas un apšaubāmas informācijas rotācija sabiedriskajā telpā, kas veido cilvēku pretreakciju un viedokļu šķelšanos. Kad cilvēki jutīsies droši par vakcīnas iedarbību un iespējamām blaknēm, tad nebūs jāveido mākslīgas akcijas un loterijas, jo cilvēki vakcinējas ne laimesta, bet savas veselības vārdā,” norāda A.Krauze.

ZZS valde aicina valdību apzināties, ka piespiedu vakcinācijas noteikšanas sekas var būt arī darbinieku aiziešana no darba, īpaši skolās, veselības un sociālās aprūpes iestādēs, kur jau šobrīd ir grūtības piesaistīt visu nepieciešamo darbinieku skaitu. Ja valdība turpinās iebiedēšanas un draudu politiku, to cilvēku skaits, kas nevēlēsies brīvprātīgi vakcinēties, tikai pieaugs, uzskata ZZS.