lzs.lv


Ir pagājusi gandrīz nedēļa, kopš plašsaziņas līdzekļos ir izskanējusi informācija, ka AS „Latvijas Krājbanka” pilnvarnieks, un vēlāk arī maksātnespējas administrators, pretēji noteiktajiem aizliegumiem, iespējams, esot izmaksājuši trešajām personām apmēram piecdesmit miljonus latu.

 Pārskaitījumi tika veikti, neskatoties uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (turpmāk – FKTK) padomes 2011.gada 17.novembra lēmumu par ierobežojumiem. AS „Latvijas Krājbanka” tika aizliegts veikt debeta operācijas jebkurā valūtā, tai skaitā ar internetbanku, bankomātiem un skaidrā naudā, kas viena kalendārā mēneša laikā pārsniedz simts tūkstošus eiro. Aizliegums attiecas gan uz fiziskām, gan juridiskām personām.

 Ņemot vērā iepriekš teikto, pastāv draudi, ka AS „Latvijas Krājbankas” kreditoru prasījumus nebūs iespējams apmierināti par apmēram 50 piecdesmit miljoniem latu, jo šī summa, iespējams, pretlikumīgi ir pārskaitīta trešajām personām.

 U.Augulis: “Uzskatām, ka šādā gadījumā ir nodarīts kaitējums arī Latvijas Valsts budžetam, jo AS „Latvijas Krājbanka” savus finanšu līdzekļus ir noguldījuši arī valsts un pašvaldību uzņēmumi, kā arī valsts iestādes kopumā aptuveni 70 miljonu latu apmērā. Izskatās, ka FKTK un valdība grib atkārtot savas iepriekš pieļautās kļūdas komunikācijai ar sabiedrību par notiekošo AS „Latvijas Krājbanka”. Neviena atbildīgā valsts amatpersona joprojām oficiāli nav šādu informāciju nedz noraidījusi, nedz arī apstiprinājusi.”

 Zaļo un zemnieku savienība (turpmāk – ZZS) nekavējoties pieprasa atbildīgās FKTK amatpersonas un finanšu ministru A.Vilku informēt sabiedrību par notiekošo AS „Latvijas Krājbanka”, īpaši informējot par valsts un pašvaldību iespējām atgūt bankā ieguldīto valsts naudu. ZZS uzskata, ka sabiedrībai ir arī tiesības zināt, kas ir šīs trešās personas, kurām ir pārskaitīti teju piecdesmit miljoni latu.


Informāciju sagatavoja:
ZZS biroja vadītāja
Ilona Jurševska, 26110065