lzs.lv

Partiju apvienība “Zaļo un Zemnieku savienība” (ZZS) pirmdien, 18. jūlijā, kā premjera amata kandidātu 14. Saeimas vēlēšanās nosauca Aivaru Lembergu, šo lēmumu pamatojot ar socioloģiskajām aptaujām, kuras liecina par vislielāko tautas atbalstu A.Lembergam kā valdības vadītajam.
Pirmdien preses konferencē ZZS nosauca savu premjera amata kandidātu 14. Saeimas vēlēšanās, vēlēšanu saraksta līderus un iepazīstināja ar programmu. Pasākumā politiskā spēka līderis Armands Krauze uzsvēra: “ZZS bija, ir un būs. Mēs esam mainījušies!”. Uzrunā A.Krauze citēja Raini, apgalvojot, ka “pastāvēs, kas mainīsies”.
Skaidrojot ZZS premjera amata kandidāta izraudzīšanās kārtību, A.Krauze uzsvēra, ka partiju apvienībai bijis svarīgi, lai premjera amata kandidāts ir pieredzējis un zina, kā pārvarēt esošo krīzi. Tāpat svarīgs bijis tautas viedoklis.

Kopumā ZZS vērtējuši trīs potenciālos premjera amata kandidātus – Andreju Vilku, Viktoru Valaini un A.Lembergu. “Vienojāmies, ka virzīsim to, kam ir lielākais atbalsts tautā, pat apsteidzot šī brīža premjeru,” pauda A.Krauze.
Savukārt kopš šī pavasara ZZS ietilpstošās Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) priekšsēdētājs Jānis Dinevičs stāstīja, ka partiju apvienība meklēja optimālāko risinājumu premjera amata kandidātam.
A.Lembergs pirmdien notikušajā pasākumā sniedza kritisku vērtējumu līdzšinējai varai un tās nepaveiktajiem darbiem. Politiķis kritizēja valdības nespēju Covid-19 pandēmijas laikā pieņemt patstāvīgus lēmumus, tā vietā gaidot norādes no ārpuses. “Lēmumu pieņemšanā nav analītiskā materiāla par lēmumu sociālajām un ekonomiskajām sekām,” pauda A.Lembergs.
Viņa ieskatā, patlaban valdība praktiski visus lēmumus pieņem emocionāli, “vai arī tos vada šauras intereses Latvijā vai ārpus tās”. Kā piemēru A.Lembergs minēja Latvijā plānoto sašķidrinātās dabasgāzes termināli, jo patlaban tiek izskatīti tikai divi projekti, lai gan to ir vairāk.
Pirmdien notikušajā pasākumā ZZS prezentēja arī 14. Saeimas vēlēšanu sarakstu līderus. Rīgā līderis būs bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs, tagad Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Krimināltiesisko zinātņu katedras vadītājs Gunārs Kūtris, Kurzemē – ZZS Saeimas frakcijas vadītājs, bijušais satiksmes un labklājības ministrs Uldis Augulis, Vidzemē – ZZS līderis, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs A.Krauze, Zemgalē – Saeimas deputāts, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors V.Valainis, bet Latgalē – lauksaimnieks Kaspars Melnis.
Pasākumā V.Valainis prezentēja politiskā spēka programmu, kurā noteiktas piecas prioritātes – valsts drošība, enerģētiskā drošība, sociālā drošība, tautsaimniecības attīstība, izglītība un sports.
ZZS programma paredz valsts aizsardzībai atvēlēt 2,7% no iekšzemes kopprodukta, atbalstīt Ukrainu ceļā uz Eiropas Savienību (ES), atjaunot valdības sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, atjaunot mediju neatkarību.
Enerģētikas drošības jomā ZZS sola pilnībā kompensēt enerģētikas cenu kāpumu, kā arī sekmēt plašāku atjaunīgo energoresursu izmantošanu. Sociālajā drošībā ZZS rosina paplašināt atbalstu ģimenēm ar bērniem, indeksēt pensijas atbilstoši faktiskajai inflācijai, bet senioriem reizi gadā izmaksāt 240 eiro lielu pabalstu.
Tautsaimniecības jomā ZZS piedāvā sabalansētu un videi draudzīgu lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozaru attīstību, samazināt pievienotās vērtības nodokli medikamentiem un pārtikai, kā arī atjaunot speciālos nodokļus režīmus un pārskatīt administratīvi teritoriālo reformu.
Savukārt izglītības, zinātnes un sporta jomās ZZS sola stiprināt skolu tīklu, kopā ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību izveidot pedagogu atalgojuma modeli, kā arī palielināt finansējumu augstākajai izglītībai un zinātnei.
ZZS kodolu veido politiski pieredzējušas partijas – Latvijas Zemnieku savienība un Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija – ar plašu pārstāvniecību gan Latvijas reģionos, gan pilsētās. Latvijas Zemnieku savienībai ir vairāk nekā 1400 biedru, kas pārstāvēti 64 nodaļās gan Latvijā, gan ārvalstīs, savukārt Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partija apvieno vairāk nekā 500 biedrus. ZZS sadarbojas arī ar reģionālajām partijām. 

Enter your text here …