lzs.lv

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) 14. Saeimas vēlēšanu saraksta līderis būs pašreizējie parlamenta deputāti Viktors Valainis, Uldis Augulis, Armands Krauze, kā arī bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris un lauksaimnieks un vēlēšanu jaunpienācējs Kaspars Melnis.

ZZS trešdien Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām un priekšvēlēšanu programmu.

Kopumā no ZZS vēlēšanās startēs 115 kandidāti, kas ir maksimāli pieļaujamais skaits. No 115 kandidātiem 78 ir vīrieši, bet 37 – sievietes.

ZZS kandidātu vidū atrodami arī vairāki agrākie parlamentārieši.

Kandidātu sarakstā Rīgas vēlēšanu apgabalā ar pirmo numuru pieteikts Kūtris. Viņam seko politiķis un ilggadējais ZZS līderis Augusts Brigmanis, kurš nesekmīgi startēja gan 13. Saeimas, gan aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās, un ZZS valdes loceklis Jānis Dinevičs (LSDSP).

ZZS Vidzemes vēlēšanu apgabalā līderis būs Saeimas deputāts Krauze, kuram pievienosies Ādažu novada pašvaldības deputāte Daiga Mieriņa. Vidzemes sarakstā startēs arī vairāki pašvaldību deputāti, piemēram, Valmieras novada domnieks Harijs Rokpelnis, Cēsu novada pašvaldības deputāts Hardijs Vents un citi. Ar pēdējo kārtas numuru Vidzemē no ZZS startēs Saeimas deputāts Romāns Naudiņš, kurš 20 gadus bija Nacionālās apvienības biedrs, bet to pameta.

Latgales vēlēšanu apgabala saraksta līderis būs lauksaimnieks Melnis, kurš Saeimas vēlēšanās kandidēs pirmo reizi. Melnim seko Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente, ģimenes ārste Līga Kozlovska un Preiļu novada pašvaldības priekšsēdētāja otrā vietniece Anita Brakovska.

Kurzemē uz iekļūšanu parlamentā kā saraksta līderis pretendē Augulis, kuram pievienojas parlamentārieši Jānis Vucāns un Gundars Daudze, kā arī SIA “Mežsaimnieks RD” valdes loceklis Reinis Doniņš un citi.

Savukārt Zemgales vēlēšanu apgabalā ar pirmo kārtas numuru startēs Valainis. Zemgalē startēs arī Latvijas Bērnu fonda valdes loceklis Andris Bērziņš, Jēkabpils novada pašvaldības Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejas priekšsēdētāja Līga Kļaviņa un Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics. 

Vidzemes saraksta līderis Krauze sacīja: “Tā ir zaļo cilvēku apvienība, esmu bioloģiskais lauksaimnieks, esam zaļi domājošu cilvēku apvienība.” Savukārt Rīgas apgabala kandidāts Dinevičs norādīja: “Tā ir vēsturiska iespēja, ka divas vecākās partijas ir atradušas iespēju strādāt kopā, tā nav pēdējā brīža apvienība.”

ZZS savā priekšvēlēšanu programmā sola “vienlīdzīgas iespējas ikvienam dzīvot drošā, pārtikušā, zaļā, saliedētā un brīvā Latvijā. Iegūt kvalitatīvu izglītību, strādāt, veidot dabisku ģimeni un pavadīt mierīgas, materiāli nodrošinātas vecumdienas”.

Viss raksts un raksta avots LSM : https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/zzs-lideri-saeimas-velesanas–augulis-krauze-kutris-melnis-un-valainis.a467054/