lzs.lv

Zaļoun zemnieku savienība (ZZS) līderi piektdien, 3.jūnijā, Jelgavā tikās ar Lietuvas Zemnieku un zaļo savienības vadību, lai pārrunātu aktuālos jautājumus Baltijas valstu reģionā un sadarbības iespējas starp politiskajiem spēkiem.

Tikšanās laikā liela uzmanība tika pievērsta šobrīd būtiskākajam jautājumam Baltijas un Eiropas reģionā – Krievijas agresijai Ukrainā, kas ilgst jau 100 dienas. ZZS un Lietuvas Zemnieku un zaļo savienības līderi pauda kopēju nosodījumu Krievijas karadarbībai Ukrainā un atbalstu ukraiņu tautai, aizstāvot tās valsts suverenitāti.

Gan ZZS, gan Lietuvas kolēģi uzskata, ka Eiropas un pasaules valstīm ir jāsniedz viss iespējamais atbalsts Ukrainai, tai skaitā jānodrošina ieroču piegādes, lai cīnītos pret Krievijas iebrukumu.

Latvijas un Lietuvas politisko spēku vadība pārrunāja arī aktualitātes ekonomikā un iespējamos risinājumus, lai sniegtu nepieciešamo atbalstu iedzīvotājiem. Tostarp aktuāls bija jautājums par situāciju lauksaimniecībā un pārtikas izejvielu ražošanā, īpaši graudkopībā, kur Baltijas reģions un arī citas pasaules valstis var saskarties ar strauju cenu kāpumu graudiem un to izstrādājumiem, to pieejamības samazināšanās dēļ.

ZZS ietilpstošā Latvijas Zemnieku savienība jau vairākus gadus sadarbojas ar Lietuvas Zemnieku un zaļo savienību, apmainoties viedokļiem par abās valstīs un reģionā aktuāliem jautājumiem.