lzs.lv

Valsts prezidenta Egila Levita piedāvātās “reformas”, kas paredz pašas valdības ieceltus valsts ministrus, ir dārgas un nepārdomātas un nerisinās esošās problēmas izpildvaras darbā, uzskata Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Kā informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa, partiju apvienības ieskatā šādu izmaiņu sekas būs jauni birokrāti, kas nenesīs atbildību tautas un Saeimas priekšā.

ZZS līdzpriekšsēdētājs Edgars Tavars norāda, ka Valsts prezidenta argumenti liecinot, ka viņš esot vērsis uzmanību īpaši uz Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā Ministru kabineta mazspēju. Politiķis uzsver, ka piekrīt šim “secinājumam”, jo tas īpaši izgaismojies, valdībai “haotiski cīnoties ar pandēmiju un sasniedzot rekordzemu sabiedrības uzticēšanās līmeni”.

“Tomēr rodas jautājums – vai risinājums būtu jauni valdības locekļi? Vai arī jāatzīst, ka šī valdība ir sevi izsmēlusi un būtisku izrāvienu vai darbības stila maiņu nesagaidīt?,” izplatītajā paziņojumā vaicā ZZS līdzpriekšsēdētājs. Neesot skaidrs, kā valsts ministri bez balsstiesībām valdības sēdēs risinās Levita norādīto problēmu, ka Latvijā vērojams politiskās un reformu kapacitātes deficīts, norāda ZZS.”

Partiju apvienībā vērš uzmanību, ka Valsts prezidenta iniciatīva paredz, ka valsts ministrus pēc Ministru prezidenta ieteikuma iecels Ministru kabinets, līdz ar to šie “kvazi-izpildvaras” pārstāvji nebūs atbildīgi par savu darbību “Saeimas – tautas priekšstāvja un likumdevēja – priekšā”.

ZZS arī citē Levita norādi, ka “valsts ministra institūta ieviešana varētu sekmēt lielāku stabilitāti Ministru kabineta darba organizēšanā, kas nebūtu tieši atkarīga no Saeimā pārstāvēto politisko spēku ietekmes”.

Raksta avots un viss raksts: https://ej.uz/vtvq

©Egons Ansbergs / F64