lzs.lv


Latvijai ir svarīgi sekmēt tautsaimniecības attīstību un līdz ar to iedzīvotāju labklājības kāpumu, veidojot un uzturot labas ekonomiskās attiecības ar kaimiņvalstīm, uzsver Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes loceklis Jānis Dūklavs, komentējot vairāku ministru augusta sākumā notikušo neformālo tikšanos ar Krievijas vicepremjeru Arkādiju Dvorkoviču.

 

Tikšanās notika A.Dvorkoviča atvaļinājuma laikā, kuru Krievijas amatpersona pavadīja Jūrmalā. Par to bija informēti masu mediji un tajos bija publicēta informācija par tikšanos.

 

Zemkopības ministrs J.Dūklavs, saņemot piedāvājumu no Krievijas Federācijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Latvijas Republikā Aleksandra Vešņakova tikties ar A.Dvorkoviču, par gaidāmo tikšanos informēja ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, pārrunājot tās tēmas, kas Latvijai būtu svarīgas neformālā sarunā ar kaimiņvalsts amatpersonu.

 

3. augustā zemkopības ministrs ar A.Dvorkoviču apmeklēja divus zivju pārstrādes uzņēmumus “Karavela” un “Gamma A”, kuros Krievijas vicepremjers, kura atbildības lokā ir lauksaimniecības un zivsaimniecības jautājumi, iepazinās ar zivju pārstrādes produkcijas ražošanas procesu un gatavo produkciju, gūstot labu iespaidu par Latvijas uzņēmumu darbību un produkcijas kvalitāti. Šāds uzņēmumu apmeklējums ir nozīmīgs kontekstā ar Latvijas zivjrūpnieku iespējām atsākt eksportu uz Krieviju, jo šobrīd ir spēkā Krievijas Veterinārā un fitosanitārā uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” aizliegums ievest zivju produkciju no Latvijas un Igaunijas.

 

Pēc abu uzņēmumu apmeklējuma A.Dvorkovičs izteica solījumu pievērst uzmanību jautājumam par Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumu eksporta atjaunošanu uz Krieviju.

 

Tikšanās turpinājumā zemkopības ministrs, ievērojot A.Dvorkoviča atbildības jomas, pieaicināja uz sarunu satiksmes ministru Uldi Auguli un finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu. Ievērojot to, ka Krievijas vicepremjera kompetencē ir arī transporta un tranzīta jautājumi, tika pārrunātas Latvijas un Krievijas sadarbības iespējas kravu pārvadājumos un tranzīta jomā.

 

ZZS valdes loceklis Jānis Dūklavs akcentē, ka Latvijai ir svarīgi veidot ekonomiskās attiecības ar citām valstīm, īpaši tuvākajām kaimiņvalstīm, piemēram, Igauniju, Lietuvu, Baltkrieviju un arī Krieviju, lai aizstāvētu savu lauksaimnieku un uzņēmēju intereses un iespējas eksportēt savu produkciju. Tikšanās ar citu valstu amatpersonām ministriem arī līdz šim ir notikušas dažādos formātos – gan oficiālas, gan neoficiālas, aizstāvot Latvijas nacionālās intereses un domājot par tautsaimniecības attīstības veicināšanu.