lzs.lv


Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) kategoriski iestājas pret nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) nesaprātīgu piemērošanu.

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis norāda, ka valdība iecerējusi no 2012.gada ar NĪN aplikt dzīvojamo ēku palīgēkas, kuru platība ir lielāka par 25 kvadrātmetriem. Šādas palīgēkas ir, piemēram, siltumnīcas, malkas šķūnīši, nojumes un cita veida būves. Tāpat ar NĪN plāno aplikt arī baznīcu īpašumus, kuras savus īpašumus uztur, pateicoties cilvēku ziedojumiem.

“ZZS ir kategoriski pret šādu lēmumu ekonomiskās krīzes laikā. Valdība plāno, ka ar šo jauno iniciatīvu pašvaldības 2012.gadā iekasēs aptuveni 500 000 latu, taču valdība diemžēl neredz, ka šīs palīgēkas – malkas šķūnīši, siltumnīcas, ir maznodrošināto un trūcīgo cilvēku izdzīvošanai nepieciešamā infrastruktūra,” uzsvēra politiķis. “Tāpat baznīcai, kurā cilvēks jūtas drošībā no ikdienas raizēm, tagad nāksies piedalīties valsts budžeta konsolidācijā.”

Brigmanis atzīmēja, ka pašvaldības šo nodokli piemēro saskaņā ar esošo informāciju Valsts zemes dienesta kadastra reģistrā. Ņemot vērā to, ka kadastra reģistrā informācija par šādām palīgēkām ir novecojusi un nav aktualizēta, iedzīvotājam būs jātērē gan laiks, gan nauda, lai veiktu visas nepieciešamās procedūras šādu palīgēku izslēgšanai no reģistra.

Vienlaikus valdība ir lēmusi NĪN nesaglabāt 25% pieauguma ierobežojumu un šis 2012.gada valsts budžeta konsolidācijas pasākums diemžēl skars ikvienu Latvijas iedzīvotāju, norādīja ZZS frakcijas vadītājs.

ZZS uzskata, ka valdošā koalīcija nevis iestājas par maznodrošinātu un trūcīgu cilvēku aizstāvēšanu, bet gan tieši pretēji – atņem pēdējo latu, kas šiem cilvēkiem ir.

Jau rakstīts, ka valdība vakar vienojās par NĪN izmaiņām 2012.gadā, ar kurām pašvaldību budžeta ieņēmumus plānots papildināt par aptuveni 500 000 latu. Izmaiņas paredz pašvaldībām nodot plašākas lemšanas tiesības par NĪN piemērošanu.