lzs.lv

Krišjāņa Kariņa vadībā Latvija ir nonākusi dziļā sociālekonomiskā krīzē, tāpēc Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) nevar atbalstīt K.Kariņu kā jaunās valdības vadītāju.

Pēc četriem gadiem, ko Latvija pavadījusi ar K.Kariņu izpildvaras priekšgalā, dzīves dārdzība Latvijā ir sasniegusi tādu līmeni, ka liela daļa mūsu valsts iedzīvotāju ir pakļauti nabadzības riskam. Turklāt no K.Kariņa valdības puses nav veikti nekādi pasākumi, lai mazinātu cenu kāpumu, piemēram, samazināts pievienotās vērtības nodoklis pārtikas precēm un medikamentiem, uzsver ZZS.

Valdība K.Kariņa vadībā arī neveic steidzamus pasākumus, lai mazinātu potenciālo krīzi lauksaimniecībā un pārtikas apritē. ZZS norāda, ka daudzi ražotāji ir kraha priekšā augsto energoresursu cenu dēļ, un tas draud ar uzņēmumu bankrotiem. Pārtikas ražošana ir valsts stratēģiski svarīga nozare, nodrošinot iedzīvotājus ar pārtikas precēm, tāpēc valdības pašreizējā rīcība ir drauds nacionālajai drošībai un novedīs pie situācijas, kad pēc krīzes beigšanās Latvijā būs jāimportē pamata pārtikas preces: maize, piens un gaļa.

K.Kariņa vadītā valdība arī neieklausās pilsoniskajā sabiedrībā, nenodrošinot dialogu ar darba devējiem un arodbiedrībām.

Valsts augstākās amatpersonas – Valsts prezidents Egils Levits un Ministru prezidents K.Kariņš – neveicina sabiedrības saliedētību, bet tieši pretēji – šķeļ sabiedrību. Demokrātiskā valstī nav pieņemami tādi valsts vadītāju izteikumi, kas, neminot konkrētus argumentus vai pierādījumus, dala pilsoņus pēc to balsojuma Saeimas vēlēšanās kā demokrātiski un valstiski orientētus vai pretēji domājošus. Tas var novest pie sociālajiem un etniskajiem konfliktiem, radot reālus draudus Latvijas drošībai.