lzs.lv

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību un aktīvi iesaistīties tās risināšanā, uzskata Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS).
Laikā, kad Jēkabpils un atbildīgie dienesti nepagurstoši cīnās ar plūdiem un tiek evakuēti iedzīvotāji, valdības vadītājs izvēlas nevis doties uz pašvaldību un ar domes vadību spriest par nepieciešamo un nekavējošo atbalstu no valdības, bet formāli Rīgā sasauc Krīzes vadības padomi.

„Šādai sēdei būtu jānotiek Jēkabpilī, visu notikumu epicentrā, lai nepastarpināti valdība varētu iepazīties ar situāciju un spriest par efektīvākajiem risinājumiem, nevis Ministru kabineta Zaļajā zālē,” akcentē ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis.

ZZS aicina K.Kariņu kā valdības vadītāju uzņemties atbildību un aktīvi iesaistīties Jēkabpils plūdu risku novēršanas jautājumu risināšanā.

ZZS Saeimas frakcijas deputāte, parlamenta Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vadītāja Daiga Mieriņa sestdien, 14.janvārī, bija devusies uz Jēkabpili, kur klātienē iepazinās ar situāciju un ar novada domes vadību diskutēja par nepieciešamo palīdzību plūdu risku un seku novēršanai.

Pēc vizītes D.Mieriņa atzīst, ka nepieciešams rekonstruēt un stiprināt aizsargdambi, kam būs nepieciešams finansējums no valsts. Tāpat mērķtiecīgi jāveic citi pasākumi plūdu risku mazināšanai. Ne mazāk svarīgi ir domāt par kompensācijām iedzīvotājiem, kuri cietuši no plūdiem. Par visiem šiem jautājumiem diskutēs Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, aicinot valdību jau 2023.gada budžetā tam paredzēt finansējumu.

ZZS cer, ka valdība nepaliks vienaldzīga un atvēlēs līdzekļus, lai nākamgad jēkabpiliešiem nebūtu jāsatraucas par savu māju applūšanu.