lzs.lv

Krišjāņa Kariņa vadītā valdība kārtējo reizi ir pievīlusi pedagogus, valsts budžetā neparedzot pietiekamu finansējumu izglītības nozarei, tāpēc Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) pilnībā atbalsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) lēmumu par streika rīkošanu.

“Pedagogu prasības par atalgojuma celšanu un darba slodzes sabalansēšanu ir loģiskas un atbalstāmas. Diemžēl valdība tikai vārdos izglītību un mūsu bērnu nākotni dēvē par prioritāti, bet budžeta ailēs tam apstiprinājuma nav,” pauž ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis.

LIZDA apņemšanos aprīļa beigās sākt pedagogu streiku ZZS vērtē kā izmisuma soli, jo ne par nozari atbildīgā ministre Anda Čakša, ne premjers K.Kariņš nav sadzirdējuši skolotāju pamatotās prasības.

“Tā vietā, lai rūpētos par pedagogu piesaisti un jaunu speciālistu motivēšanu strādāt nozarē, ministre un premjers gatavojas piespiest pašvaldības slēgt skolas. Tas nekādā veidā neuzlabos izglītības pieejamību, īpaši reģionos, bet tieši pretēji – daudziem skolēniem būs jāmēro desmitiem kilometru garš ceļš līdz tuvākajai skolai,” norāda V.Valainis.

ZZS neatbalsta valdības ieceres par jaunām prasībām pašvaldībām, lai saņemtu valsts finansējumu izglītības iestādēm, jo skolu slēgšana daudzviet Latvijā nozīmēs vēl plašāku iedzīvotāju skaita samazināšanos, kas nav pieļaujams.

Turpinoties diskusijām Saeimā par 2023.gada valsts budžetu, ZZS uzstās uz to, lai izglītības nozarei tiktu piešķirts adekvāts finansējums, kas nodrošinātu kvalitatīvu un pieejamu izglītību ikvienam Latvijas bērnam un jaunietim.