lzs.lv

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) par bezatbildīgu uzskata Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa nodomu teju mēnesi iztikt bez valdības sēdēm, īpaši laikā, kad iedzīvotāji ar bažām raugās uz augošo inflāciju un ir neziņā par nākamo apkures sezonu.

Tuvākā valdības sēde plānota ceturtdien, 14.jūlijā, savukārt nākamā kārtējā Ministru kabineta sēde pēc pārtraukuma būs tikai 9.augustā.

„Tas ir klaji bezatbildīgi, kad valsts izpildvara atļaujas trīs nedēļas nesanākt uz kārtējām sēdēm un nerisināt šobrīd Latvijai aktuālos jautājumus. Energoresursu pieejamība un gatavošanās nākamajai apkures sezonai, lai iedzīvotāji spētu samaksāt rēķinus, valsts drošības jautājumi, Ukrainas bēgļu atbalsta pasākumi, – tie ir tikai daži no jautājumiem, kuriem valdības vadītājam un ministriem ir jāpievērš īpaša uzmanība un jārisina nepārtrauktā režīmā,” uzsver ZZS Saeimas frakcijas deputāts Viktors Valainis.

Viņš arī atzīmē, ka mediķi un pedagogi gatavojas streikiem, jo to prasības atalgojuma palielinājuma ziņā valdības gaiteņos nav sadzirdētas. Tajā pašā laikā ministri trīs nedēļas varēs bez bažām baudīt vasaru un, iespējams, gatavoties oktobra vēlēšanām, nevis risināt valstī sasāpējušās problēmas.

ZZS aicina valdības vadītāju nodrošināt nepārtrauktu izpildvaras darbu un atteikties no ieceres par valdības sēžu sasaukšanas pārtraukuma.