lzs.lv

Pēc Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) iniciatīvas ir savākti 10 deputātu paraksti pieprasījumam Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), prasot skaidrojumus par valdības rīcību briestošas energokrīzes apstākļos, informēja ZZS pārstāvji.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Uldis Augulis informēja, ka opozīcijas parlamentārieši vairākkārtīgi aicinājuši Ministru kabinetu nevilcināties un nekavējoties lemt par pasākumu plānu energoresursu cenu kāpuma kompensēšanai, jo valdības rīcība esot “novēlota un nepietiekama, lai bez bažām sagaidītu nākamo apkures sezonu”. Arī pašvaldības gaidot no valdības vairāk lēmumu.

ZZS deputāti uzskata, ka līdz šim izziņotā pakotne siltumapgādes izmaksu kompensēšanai 350 miljonu apjomā esot nepietiekama un tajā paredzētie pasākumi sasniegšot vien nelielu daļu iedzīvotāju.

Opozīcijas deputāti arī pārmet, ka inflācija būtiski pārsniedz algu pieaugumu, tāpēc izpildvarai nekavējoties jādomā, kā atbalstīt iedzīvotājus, “jo strauji augošie apkures rēķini lielākajai daļai nebūs samaksājami”.

“Ne iedzīvotāju, ne pašvaldību finansiālās iespējas nav tādas, lai iznestu visu energoresursu krīzes smagumu uz saviem pleciem, tāpēc valdībai ir jāiesaistās un jāpiedāvā reāli risinājumi, lai ziemā cilvēki nepaliktu bez siltuma,” pieprasījumā Kariņam pauž ZZS. 

Raksta avots un viss raksts DELFI.LV https://www.delfi.lv/news/national/politics/zzs-iesniedz-pieprasijumu-premjeram-par-valdibas-ricibu-energokrizes-apstaklos.d?id=54614714