lzs.lv


Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) aicina premjerministru Valdi Dombrovski kopīgi ar valsts atbildīgajām amatpersonām un Eiroparlamenta deputātiem darīt visu iespējamo, lai Eiropadomes sarunās par daudzgadu budžetu 2014. – 2020.gadam panāktu Latvijai izdevīgu rezultātu.

A.Brigmanis, ZZS frakcijas vadītājs: „Šodien un rīt notiekošajā Eiropadomes sarunās izšķirsies, vai premjera Valda Dombrovska apņemšanās iestāties par Latvijas lauksaimniekiem ir izpildīta, vai arī kārtējo reizi Latvija ir padevusies Briseles spiedienam. Mēs nedrīkstam pieļaut, ka neizdevīgais Eiropas piedāvājums paliek spēkā, tāpēc aicinām premjeru un no Latvijas ievēlētos Eiroparlamenta deputātus pielikt visas pūles, lai ES daudzgadu budžeta piedāvājums būtu Latvijai optimāls – vidēji 80% apmērā no Eiropas vidējiem lauksaimnieku tiešmaksājumiem, sākot ar 2014.gadu, kā arī „Kohēzijas aploksne” vismaz iepriekšējā perioda apmērā. Pretējā gadījumā sagaidām no premjera kardinālu rīcību, bloķējot Latvijai netaisnīga budžeta apstiprināšanu”.

ZZS uzskata, ka šoreiz tieši no valsts augstāko amatpersonu izlēmīgās personīgās rīcības ir atkarīga Latvijas lauksaimnieku nākotne.

Atgādinām, ka 2012.gada 29.februārī starp Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) frakciju un Ministru prezidentu Valdi Dombrovski tika noslēgta Vienošanās par sadarbību Latvijas nacionālo interešu īstenošanai Eiropas Savienībā, kas paredz iepriekš minēto būtisko jautājumu aizstāvēšanu.

Informāciju sagatavoja: 
ZZS frakcijas vārdā, 
deputāte Ilona Jurševska