lzs.lv

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) atkārtoti aicina lemt par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšanu piena produktiem, maizei, svaigai gaļai un zivīm, kā arī olām ar mērķi iedzīvotājiem mazināt ikdienas izdevumus, aģentūru LETA informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa.

ZZS Saeimas frakcija ir sagatavojusi priekšlikumus grozījumiem Pievienotās vērtības nodokļa likumā, aicinot parlamentu lemt par 0% PVN likmes piemērošanu no šā gada 1.jūnija dzeramajam pienam bez piedevām ar derīguma termiņu līdz 10 dienām, piena produktiem bez piedevām, tostarp skābajam krējumam, saldajam krējumam, kefīram, rūgušpienam, paniņām, rjaženkai, pilnpiena biezpienam, biezpienam, vājpiena biezpienam, jogurtam, kā arī maizei bez piedevām, svaigai un atdzesētai gaļai un zivīm, vistu un paipalu olām čaumalās.

ZZS informē, ka straujo cenu kāpumu pārtikai veicina elektroenerģijas, degvielas un dabasgāzes izmaksu pieaugums. Tā rezultātā pārtika kļūst arvien mazāk pieejama Latvijas sabiedrībai, uz ko norāda arī Latvijas lauksaimnieki un pārtikas ražotāji, darba devēji un citu nozaru pārstāvji, aicinot samazināt PVN likmi un tādējādi atbalstīt gan iedzīvotājus, gan uzņēmējus Latvijā.

Viss raksts un raksta avots: https://ej.uz/p1d8

Foto: Ieva Čīka/LETA