lzs.lv


Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) Saeimā balsos par šā gada valsts budžeta grozījumu nodošanu izskatīšanai komisijās, tomēr norāda uz koalīcija cinismu un demagoģiju, jo tā šos līdzekļus nav paredzējusi savlaicīgāk, un pedagogiem paredzētais atalgojuma pieaugums nav pietiekams, sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

A.Brigmanis uzsvēra, ka “budžeta grozījumi satur tādas lietas, kuras gaida vairākas sabiedrības daļas, kuras līdz šim ir turētas īsā pavadā”, nenodrošinot tām pietiekamu līdzekļu apjomu. Piemēram, pedagogu algas ir ļoti zemas, savukārt ceļi, kuri ir sliktā kvalitātē, bija jālabo jau iepriekš.

Budžeta grozījumos paredzētie izdevumi bija jāiekļauj jau veidojot 2012.gada budžetu, uzskata Brigmanis. Viņš norādīja, ka iepriekš noteiktās prognozes par pieejamajiem līdzekļiem varētu būt kļūdaini noteiktas, Finanšu ministrijai veicot slikti savus pienākumus. Otrs izskaidrojums varētu būt, ka nepareizās prognozes ir izveidotas apzināti, lai gaidāmos budžeta grozījumus sabiedrībai pasniegtu kā “dāvanu”, akcentēja frakcijas priekšsēdētājs.

Vaicāts, vai prognozes nevarēja būt nepareizas, ņemot vērā nedrošību par ekonomisko situāciju pasaulē budžeta veidošanas laikā, Brigmanis atbildēja, ka neprecizitātes varētu tikt pieļautas par dažiem miljoniem latu, bet nevis par 70 miljoniem latu, par kuriem paredzēts grozīt budžetu.

ZZS plāno iesniegt arī savus piedāvājumus budžeta grozījumiem, un par to, vai atbalstīt budžeta grozījumu pieņemšanu pirmajā lasījumā varētu tikt lemts frakcijas sēdē 22.augustā plkst.10, piebilda Brigmanis.

Kā ziņots, Saeima par šā gada valsts budžeta grozījumiem lems ārkārtas sesijas sēdē 22.augustā, šodien nolēma Saeimas prezidijs. Plānots, ka parlamenta sēdē valsts budžeta grozījumu likumprojektu pakete tiks nodota izskatīšanai komisijās un tiks skatīta 1.lasījumā.

Premjers Valdis Dombrovskis prognozē, ka koalīcijas partneri atbalsīs budžeta grozījumus šīs nedēļas Saeimas balsojumā un arī otrajā lasījumā.

Jau vēstīts, ka 2012.gada budžeta grozījumos prioritārajiem pasākumiem Ministru kabinets nolēmis sadalīt papildu 70 miljonus latu.