lzs.lv

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) valde un Saeimas frakcijas deputāti piektdien, 10.jūnijā, tikās ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadību, lai diskutētu par pedagogu jauno atalgojuma modeli. Uzklausot arodbiedrības argumentus, ZZS vienojās atbalstīt LIZDA rīkoto protesta akciju un aicināt pašvaldības aktīvi iesaistīties, prasot valdībai pildīt iepriekš dotos solījumus.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga akcentēja, ka Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais finansējuma sadales modelis ir pretrunā ar iepriekš lemto un solīto pedagogiem. Arī LIZDA priekšlikumi nav sadzirdēti un ņemti vērā.

Tas licis arodbiedrības padomei lemt par piketa organizēšanu 16.jūnijā pie Saeimas.

ZZS pilnībā atbalsta LIZDA prasības un nosoda IZM rīcību, atkāpjoties no iepriekš pieņemtajiem lēmumiem attiecībā uz pakāpenisku pedagogu darba samaksas palielināšanu, uzsver Saeimas frakcijas deputāts Viktors Valainis, norādot, ka kopā ar skolotājiem ir gatavs doties ielās, lai prasītu valdībai pildīt solīto un nodrošināt pedagogiem cienīgu atalgojumu. Arī vēlme pārnest atbildību uz pašvaldībām, nav pieļaujama, uzskata ZZS, aicinot pilsētu un novadu pārstāvjus aktīvi iesaistīties, lai atbalstītu LIZDA prasības.

LIZDA padome lēmusi prasīt pildīt Izglītības likumā noteikto, ka pedagoga mēnešalga par vienu slodzi nav zemāka par valdības apstiprināto, kā arī pildīt apņemšanos izstrādāt un pieņemt pedagogu darba samaksas grafiku nākamo piecu gadu periodam, sākot no 2023.gada. Tāpat LIZDA prasa darba slodzes sabalansēšanu skolotājiem un pirmsskolas izglītības pedagogiem, aicinot noteikt savlaicīgu (mēnesi iepriekš) informēšanu par darba slodzi un darba algu. Arodbiedrība arī turpinās uzturēt prasības un iebildumus par valdības noteikumu projektu “Kārtība, kādā aprēķina un sadala valsts budžeta mērķdotāciju pedagoga darba samaksai pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs un valsts augstskolu vispārējās vidējās izglītības iestādēs”.