lzs.lv

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija, uzklausot iekšlietu ministri Mariju Golubevu par otrdien radušos situāciju pie Uzvaras pieminekļa, vienojās iesniegt Saeimā lēmumprojektu par ministres demisijas pieprasīšanu. ZZS aicina par ministres politisko atbildību parlamentu lemt jau šodien, 12.maijā.

ZZS Saeimas frakcijas deputāti sarunā ar ministri vēlējās noskaidrot atbildīgos un iemeslus likumā noteikto prasību neievērošanai, pieļaujot nesankcionētu cilvēku pulcēšanos un Padomju armijas, arī, Krievijas, slavināšanu Pārdaugavā.

M.Golubeva atzina, ka atbildīgie dienesti bija gatavojušies 9.maija notikumiem, bet 10.maijā, kad notika vairāku simtu cilvēku pulcēšanās pie Uzvaras pieminekļa – dienesti nebija prognozējuši. Līdz ar to policija, pēc ministres teiktā, nereaģēja pietiekami strauji.

ZZS Saeimas frakcija uzskata, ka Saeima bija izdarījusi izdarīja visu, lai izslēgtu provokāciju riskus 9.maija sakarā. Šī diena bija noteikta par Ukrainā cietušo un bojā gājušo piemiņas dienu, vienlaikus Saeima ir atbalstījusi priekšlikumus par aizliegumu izmantot Krievijas režīmu slavinošu simboliku, kā arī noteikusi ierobežojumus piekļuvei pie Padomju okupāciju simbolizējušiem pieminekļiem un citiem objektiem.

Līdz ar to, ZZS deputātu ieskatā, izpildvarai, arī tiesībsargājošajām institūcijām, un Rīgas pašvaldībai bija visas iespējas, novērst ar 9.maiju saistītus provokāciju riskus, tomēr tās nav pietiekami izmantotas un par to ir jāuzņemas politiskā atbildība.