lzs.lv

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti sagatavojuši un aicina tuvākajā parlamenta sēdē aicina lemt par satiksmes ministra Tāļa Linkaita demisijas pieprasījumu.

ZZS deputāti uzskata, ka ministrs nav spējis nodrošināt efektīvu un iedzīvotāju vajadzībām atbilstošu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu reģionālās nozīmes maršrutu tīklos. Kā uzsver ZZS deputāts Viktors Valainis, no virknes pašvaldību saņemti signāli par iedzīvotāju neapmierinātību saistībā ar sabiedriskā transporta pieejamību.

“Nav pieļaujams, ka reģionu iedzīvotājiem ir apgrūtinātas vai liegtas pārvietošanās iespējas. Ministram ir jāuzņemas atbildība par to, ka cilvēki nevar nokļūt pie ārsta, uz veikalu vai saņemt nepieciešamos pakalpojumus pašvaldībā,” norāda V.Valainis.

ZZS jau iepriekš vairākkārt norādījusi, ka T.Linkaiša īstenotās pārmaiņas sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanai reģionālajos maršrutos neatbilst iedzīvotāju vajadzībām, bet tiek īstenota atsevišķu uzņēmēju interesēs. “Tagad praksē pierādījies, ka šī 500 miljonu afēra ir kaitnieciska un nekavējoties ir jāpārtrauc,” akcentē V Valainis.

Arī Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija norāda, ka šobrīd netiek nodrošināta Sabiedriskā transporta pakalpojuma likuma mērķa izpilde – nodrošināt iedzīvotājiem pieejamus sabiedriskā transporta pakalpojumus, un ilgstoši tiek ignorēti nozares pārstāvošo organizāciju brīdinājumi par iespējamām problēmām nozarē, un aicinājumi sakārtot sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu reģionālās nozīmes maršrutu tīklos.