lzs.lv

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) piektdien, 8. aprīlī, aicina uz tikšanos Jelgavas iedzīvotājus, lai diskutētu par valsts un ekonomiskās drošības jautājumiem, kas īpaši aktuāli kļuvuši pēc karadarbības sākuma Ukrainā.

Uz jelgavnieku jautājumiem atbildēs Saeimas deputāts, Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas vadītājs Raimonds Bergmanis, ZZS līdzpriekšsēdētājs Edgars Tavars, Saeimas deputāts un Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors Viktors Valainis, ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis un Saeimas deputāts Didzis Šmits.

Tikšanās plkst. 14.00 notiks Zemgales reģionālajā Kompetenču attīstības centrā (Jelgavā, Svētes ielā 33).

ZZS pārstāvji ar Jelgavas iedzīvotājiem diskutēs par valsts un civilās aizsardzības jautājumiem, reģionālo attīstību un tuvojošos krīzi lauksaimniecībā, iezīmējot priekšlikumus tās risināšanai, kā arī par Latvijas ekonomiskās stabilitātes nodrošināšanas iespējām.

R.Bergmanis akcentē, ka pašvaldībām un ikvienam iedzīvotājam ir sava loma valsts aizsardzības stiprināšanā. “Mūsu robežas ir drošas, un esmu pateicīgs sabiedrotajiem, kuri jau šobrīd atbalsta Baltijas valstis, sniedzot papildu drošības garantijas. Miers un gatavība ir galvenie priekšnoteikumi, lai pārvarētu reģionā esošo krīzi,” norāda bijušais aizsardzības ministrs.

Deputāts V.Valainis savukārt atzīst, ka šis ir īstais brīdis, kad ar konkrētiem soļiem apsteigt ekonomisko krīzi. “Diemžēl šis gads nebūs vienkāršs, jo Krievijas izraisītais karš Ukrainā un tam sekojošās starptautiskās sankcijas radīs ietekmi uz mūsu valsts ekonomiku. Ar mērķētu atbalstu iedzīvotājiem un papildu līdzekļu novirzīšanu pašvaldībām iespējams no šīs krīzes iziet kaut cik sagatavotiem. Esošā situācija nav iepriecinoša – pašvaldībām budžetu pieaugums šogad ir vidēji par 3%, bet tas nesedz pat inflācijas pieaugumu,” piebilst V.Valainis.