lzs.lv

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču ar Beļģiju un tās pilsētas Zedelgemas pašvaldību nekavējoties risināt jautājumu par latviešu leģionāru piemiņai veltītā pieminekļa saglabāšanu.

ZZS deputāti vēstulē ārlietu ministram pauž bažas par izskanējušo informāciju, ka Zedelgemas pašvaldība saskārusies ar aicinājumiem panākt 2018.gadā uzstādītā tēlnieka Kristapa Gulbja veidotā pieminekļa aizvākšanu.

ZZS aicina ārlietu ministru spert visus nepieciešamos soļus, tai skaitā iesniegt Beļģijai notu, kā arī turpināt skaidrot Latvijas vēstures aspektus un Otrā pasaules kara notikumus. Kā zināms, Zedelgemā bija izveidota karagūstekņu nometne, kurā bija izvietoti arī ap 12 000 latviešu leģionāru.

ZZS uzskata, ka nav pieļaujams, ka nepietiekamas Latvijas vēstures izpratnes rezultātā un dēļ atsevišķu valstu centieniem nomelnot leģionāru piemiņu tiek iznīcināts pēc Latvijas Okupācijas muzeja iniciatīvas uzstādītais piemineklis un mainīts Brīvības laukuma nosaukums.

„Ārlietu ministrijai ir jāstrādā ne tikai ar aktuālajiem starptautiskajiem jautājumiem, bet arī jāturpina skaidrot Latvijas vēstures līkločus, lai starptautiskā sabiedrība izprastu Otrā pasaules kara norises un to ietekmi uz mūsu valsti,” vēstulē E.Rinkēvičam norāda ZZS deputāti.