lzs.lv


No 13. līdz 14. maijam Kuldīgas novada Padures pagasta saimniecībā „Štruņķukrogs” notika Meža īpašnieku biedrības “Meža konsultants” rīkotais pasākums “Meža ABC”, kurā piedalījās Latvijas Zemnieku savienības Kuldīgas nodaļas biedri.

No „Meža ABC” 25 pieturām vienpadsmitajā, ar nosaukumu “Mednieki”, abas dienas darbojās Vineta Ķine un Gunārs Freimanis. Gudrākajiem un atjautīgākajiem apmeklētājiem jautājumos par meža zvēriem tika pasniegtas pārsteiguma balvas no LZS. Veicināšanas balvas tika pasniegtas arī bērniem, kas piedalījās dzejoļu konkursā par tēmu „Mežs cilvēkam”.

“Meža ABC” rotaļu un spēļu veidā iepazīstina bērnus ar meža audzēšanu, apsaimniekošanu, saudzēšanu un izmantošanu. Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, uz to no Kurzemes skolām bija sabraukuši vairāk, nekā pusotrs tūkstotis bērnu un jauniešu. Profesionāļi viņiem stāstīja par meža dzīvi un dzīvību mežā, ļaujot arī pašiem ar to iepazīties ne vien vērojumos, bet arī praktiskā rīcībā — dzēšot meža ugunsgrēku, izmēģinot roku šaušanā, pinot meža smaržu un krāsu segu, izstaigājot skudru ceļu un iestādot priedītes.

Bildes no pasākuma var apskatīt ŠEIT.


Informāciju iesūtīja:
LZS Kurzemes reģiona koordinatore,
Kuldīgas nodaļas vadītāja
Vineta Ķine