lzs.lv


Šodien, 6. aprīlī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Vijciemā tikās ar Valkas novada lauksaimniekiem, lai apspriestu aktualitātes zemkopības nozarē 2011. gadā un skaidrotu iespējas saņemt atbalsta finansējumu. Ministrs arī uzsvēra, ka turpmāk Zemkopības ministrijas prioritāte būs atbalsts tiem lauksaimniekiem, kuri ražo un tādējādi maksā nodokļus. „Nav prāta darbs uz ārvalstīm pārdot izejvielas, vienalga, vai tas būtu svaigpiens vai koksne, un pēc tam pirkt atpakaļ gatavu produkciju. To visu vajag ražot uz vietas,” tikšanās laikā norādīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Ministrs lauksaimniekiem sacīja, ka nozarei šajā un turpmākajos gados ir pilnībā jāizmanto Eiropas Savienības un valsts atbalsta programmu finansējums un uzsvēra, ka šobrīd tiek plānotas ievērojamas investīcijas lauksaimniecībā, sevišķi piena un gaļas nozarē gan ražošanā, gan pārstrādē.

Darba vizītes laikā zemkopības ministrs piedalījās topošās Vijciema sporta zāles pamatakmens iemūrēšanā. Valkas novada Vijciema sporta zāles būvniecība tiek finansēta pasākuma „Pamatpakalpojumi ekonomikai un iedzīvotājiem” ietvaros, projekta izmaksas ir 187,6 tūkstoši latu, no kuriem kā publisko finansējumu Lauku atbalsta dienests izmaksās 149,4 tūkstošus latu. Jauno sporta zāli plānots nodot ekspluatācijā šā gada septembra vidū. „Esmu gandarīts, ka Latvijas pašvaldības, izmantojot Eiropas Savienības atbalstu, īsteno projektus, kas sekmēs iedzīvotāju neaizplūšanu no laukiem,” sacīja zemkopības ministrs.

 
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.tālrunis: 26534104
Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv