lzs.lv


Š.g. 2. un 3. jūnijā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies darba vizītē uz Kijevu Ukrainā, lai tiktos ar Ukrainas agrārās politikas un pārtikas ministru Nikolaju Prisjažņuku un piedalītos lauksaimniecības ministru diskusijā „Pasaules pārtikas drošība – izaicinājums agrārajam sektoram”.

Diskusijā „Pasaules pārtikas drošība – izaicinājums agrārajam sektoram” zemkopības ministrs Jānis Dūklavs citu valstu lauksaimniecības ministrus un nozares pārstāvjus informēs par tām darbībām, ko Latvijas atbildīgie dienesti veic, lai nodrošinātu Latvijā ražotās pārtikas drošumu un kvalitāti. Tāpat ministrs paudīs savu viedokli par nepieņemamo situāciju, ka daļā pasaules valstu ik gadus pāri paliek nerealizēta pārtikas produkcija, tajā pašā laikā daudzu valstu iedzīvotāji gadiem ilgi cieš no sistemātiska pārtikas trūkuma. Tāpēc gan Eiropas Savienības, gan citām attīstītajām valstīm ir jārisina jautājumi par pārtikas pieejamības sabalansēšanu visā pasaulē.

Divpusējās tikšanās laikā ar Ukrainas agrārās politikas un pārtikas ministru Nikolaju Prisjažņuku Jānis Dūklavs iecerējis apspriest jautājumus, kā uzlabot abu valstu lauksaimnieciskās un pārtikas produkcijas savstarpējo tirdzniecību. „Ukraina ir nozīmīgs Latvijas produkcijas noieta tirgus un mums ir jāmēģina darīt visu, lai paplašinātu Latvijas lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produkcijas piekļuvi Ukrainas tirgum. Par to, ka Ukrainas tirgū vēl ir plašas iespējas, apliecina Latvijā saražotās lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produktu eksporta apjoma kāpums 2010. gada laikā,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Tāpat abi ministri apspriedīs Latvijas ekspertu turpmāku atbalstu Ukrainai, lai šīs valsts ražotāji savu lauksaimniecisko produkciju varētu realizēt Eiropas Savienības tirgū.

2010. gadā starp trešajām valstīm Ukraina bija piektā nozīmīgākā Latvijas lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produktu eksporta galamērķa valsts – no Latvijas uz Ukrainu pagājušajā gadā eksportēti lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produkti 11,4 miljonu latu vērtībā, kas ir par 63 procentiem vairāk, nekā 2009. gadā.

2. jūnijā Zemkopības ministrs Kijevā apmeklēs 23. starptautisko izstādi „Agro-2011”.

Darba vizītē Kijevā piedalās arī Latvijas Statūtsabiedrību asociācija, kuras pārstāvji tiksies ar Ukrainas agrārās politikas un pārtikas ministra pirmo vietnieku Nikolaju Bezugliju.


Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.tālrunis: 26534104
Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv