lzs.lv


Trešdien, 7. septembrī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiksies ar Lietuvas lauksaimniecības ministru Kazi Starkeviču, lai pārrunātu aktuālus jautājumus lauksaimniecībā un abu valstu sadarbību nozarē. Lietuvas lauksaimniecības ministrs darba vizītes laikā Latvijā apmeklēs arī starptautisko pārtikas izstādi „Riga Food 2011” un zivkopības uzņēmumu „Mottra”.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Lietuvas lauksaimniecības ministrs tikšanās laikā pārrunās Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu nākamajam Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetam (2014 – 2010) Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) finansēšanai, īpaši tiešajiem maksājumiem.
    
Kā ziņots, šā gada jūnijā EK nāca klajā ar priekšlikumiem nākamajam ES septiņu gadu budžeta periodam no 2014. līdz 2020.gadam, kurā ES KLP finansēšanai septiņu gadu posmā ir paredzēts izlietot gandrīz 387 miljardus eiro, kas ir aptuveni 36 procenti no kopējā ES budžeta. Tiešajos maksājumos EK piedāvā veikt minimālu finansējuma pārdali no tām ES dalībvalstīm, kuras tagad saņem virs vidējā ES tiešo maksājumu līmeņa (268 eiro par hektāru) uz tām dalībvalstīm, kuras saņem zem ES vidējā tiešo maksājumu līmeņa, Latvijai paredzot papildus jau esošajiem tiešajiem maksājumiem saņemt klāt tikai apmēram 50 eiro. Taču Latvijai šis priekšlikums nav pieņemams. Latvija uzskata, ka tādējādi tiek diskriminēti Latvijas zemnieki ES kopējā tirgū, tā veidojot nevienlīdzīgu konkurenci un pat apdraudot Latvijas lauksaimniecības nozaru turpmāku pastāvēšanu. Latvijas lauksaimniekiem tiešie maksājumi nedrīkst būt zemāki par 200 eiro par hektāru – uzskata zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Latvija, Lietuva un Igaunija iecerējušas vienoties par kopīgu sadarbību lauksaimniekiem pieņemama lēmuma panākšanai.

J.Dūklavs ar K.Starkeviču tiksies Zemkopības ministrijā, Republikas laukumā 2, 23. stāva  7. kabinetā pulksten 17.00.

Tāpat Latvijā Lietuvas lauksaimniecības ministrs apmeklēs 16. starptautisko pārtikas izstādi „Riga Food 2011”, kurā šogad piedalās arī 32 Lietuvas pārtikas pārstrādes uzņēmumi.

Vizītes gaitā K. Strakēvičs dosies uz zivkopības uzņēmumu „Mottra”, kas audzē stores un sterletes, no kurām tiek iegūti visaugstākās kvalitātes melnie ikri, neizmantojot ne konservantus, ne ķīmiskas piedevas. Lietuvas lauksaimniecības ministrs iepazīsies ar ražotni un tiksies ar uzņēmuma vadību.