lzs.lv


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs no 4. līdz 7. maijam dosies vizītē uz Ķīnas Tautas Republiku, lai ar vairākām Ķīnas augsta ranga amatpersonām un atbildīgo institūciju vadību pārrunātu iespējas palielināt Latvijas pārtikas ražotāju produkcijas eksportu uz Ķīnu. Kopā ar zemkopības ministru Ķīnu vizītē apmeklēs arī Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis. 

Zemkopības ministram Jānim Dūklavam paredzēta tikšanās ar Ķīnas lauksaimniecības viceministru, kā arī Ķīnas Vispārējās kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas pārvaldes un Ķīnas Sertifikācijas un akreditācijas administrācijas vadību. Vizītes laikā zemkopības ministrs tiksies arī ar Šanhajas pašvaldības vadību, apmeklēs Šanhajas brīvās tirdzniecības zonu un Ķīnas vadošo pārtikas un dzērienu izstādi “SIAL China” Šanhajā, kurā piedalās vairāki Latvijas pārtikas ražošanas, arī piena pārstrādes, uzņēmumi. 

“Ķīnas kā lielas valsts tirgus ir milzīgs, un Latvijas pārtikas ražotājiem ir liela interese eksportēt savu produkciju uz Ķīnu. Šobrīd es saskatu ievērojamu potenciālu Latvijas un Ķīnas turpmākajai tirdzniecības sadarbībai. Tiekoties ar Ķīnas kolēģiem, noteikti uzsvēršu, ka Latvijas pārtikas produkti atbilst augstajiem Eiropas Savienības standartiem, nodrošinot augstu pārtikas kvalitāti un drošumu,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.