lzs.lv


Ceturtdien, 24. jūlijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Vācijas federālo pārtikas un lauksaimniecības ministru Kristianu Šmitu (Christian Schmidt), lai pārrunātu abu valstu sadarbību reformētās ES Kopējās lauksaimniecības politikas ieviešanā.

Tikšanās laikā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs informēja Vācijas federālo pārtikas un lauksaimniecības ministru par situāciju saistībā ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojumu Latvijā, tostarp īstenotajiem biodrošības pasākumiem, lai apkarotu slimību un ierobežotu tās izplatīšanos valsts teritorijā. Savukārt Vācijas federālais pārtikas un lauksaimniecības ministrs novērtēja situācijas nopietnību un izteica, ka nepieciešamības gadījumā Vācijas kolēģi ir gatavi sniegt atbalstu Latvijai ĀCM ierobežošanas pasākumu īstenošanā.

Tāpat sarunas laikā abi ministri apsprieda piena kvotu atcelšanu no 2015. gada. Zemkopības ministrs arī uzsvēra, ka Latvija atbalsta savlaicīgu un atbilstošu pasākumu ieviešanu, jo īpaši, izmantojot tauku korekcijas koeficientu, lai mazinātu spiedienu uz piena ražotājiem un uzlabotu to iespējas apgūt pasaules tirgu.

Savukārt Zemkopības ministrijas (ZM) speciālisti tikšanās laikā Vācijas delegācijas pārstāvjus informēja par tiešajiem maksājumiem un to jaunās sistēmas ieviešanu Latvijā, kā arī zaļināšanas maksājumu, kas tiks ieviests no 2015. gada. Tāpat ZM speciālisti ar Vācijas kolēģiem pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar bioloģiskās lauksaimniecības attīstību un bioloģiski audzētās produkcijas pieejamības patērētājiem veicināšanu. Tikšanās noslēgumā Vācijas delegācija tika iepazīstināta ar nākamā gada Berlīnes starptautiskās pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādes „Zaļā nedēļa” organizēšanas norisi, jo Latvija 2015. gadā šajā izstādē būs partnervalsts.

Informāciju sagatavoja:
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv