lzs.lv


Pirmdien, 2. martā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (LZS) tikās ar Uzbekistānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Afzalu Artikovu (Afzal Artikov). Vēstnieka vizītes laikā zemkopības ministrs informēja par aktualitātēm lauksaimniecības nozarē Latvijā, kā arī pārrunāja abu valstu turpmākās sadarbības iespējas, tostarp tirdzniecības jomā.    

Tikšanās laikā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Uzbekistānas vēstnieku Afzalu Artikovu sprieda par iespējām veicināt Latvijā ražotās lauksaimniecības produkcijas eksportu uz Uzbekistānu. Zemkopības ministrs norādīja, ka Latvijas uzņēmēji ir ieinteresēti sekmēt lauksamniecības produktu eksportu uz Uzbekistānu. Latvijas zivju apstrādātāji ir ieinteresēti turpināt sadarbību ar Uzbekistānas partneriem zivju produktu tirdzniecībā un stabilizēt savas pozīcijas Vidusāzijas valstīs, tostarp arī Uzbekistānas tirgū. Tāpat piena pārstrādes uzņēmumi ir interesēti attīstīt piena produktu eksportu uz Uzbekistānu. Savukārt Uzbekistānas vēstnieks tikšanās laikā izteica interesi veicināt vaislas materiālu tirdzniecību un sadarboties zinātnes un tehnoloģiju jomā starp attiecīgajiem zinātnes institūtiem un citām organizācijām. Amatpersonas vienojās, ka būtu nepieciešams sekmēt abu valstu pieredzes apmaiņu, kā arī turpmāku apmācību un konsultāciju organizēšanu par lauksaimniecības jautājumiem, tostarp pārtikas, veterinārijas, laboratoriskās diagnostikas un ciltsdarba jomās, kā arī veicināt sadarbību izglītības jomā.Tikšanās noslēgumā zemkopības ministrs ar Uzbekistānas vēstnieku pārrunāja plānoto zemkopības ministra Jāņa Dūklava un Latvijas uzņēmēju vizīti Uzbekistānā, kura varētu norisināties laikā no 2015. gada 23.-28. martam.

2013. gadā uz Uzbekistānu tika eksportēti Latvijas lauksaimniecības, zivsaimniecības un pārtikas produkti par kopējo vērtību 2,45 miljoni eiro. Salīdzinot ar 2012. gadu, 2013. gadā Latvijas eksports uz Uzbekistānu pieauga par 82 %, savukārt 2014. gada pirmajos 10 mēnešos Latvijas eksports uz Uzbekistānu bija samazinājies par 14,3%. Galvenie produkti, ko Latvija eksportē uz Uzbekistānu, ir eļļas rauši (lopbarība), konservētas zivis (sardīnes, brētliņas, šprotes) un sviests.

Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv