lzs.lv


Trešdien, 9. aprīlī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Azerbaidžānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Elmanu Zeinalovu. Zemkopības ministrs ar Azerbaidžānas vēstnieku apsprieda abu valstu turpmākās attīstības iespējas lauksaimniecības un zivsaimniecības produktu tirdzniecībā.

Tika pārrunāta Latvijas un Azerbaidžānas iespējamā sadarbība arī mākslīgās apsēklošanas, ciltsdarba un selekcijas jautājumos lopkopībā, informācijas apmaiņa par zinātniskajiem pētījumiem augkopībā, apmaiņa ar sēklu, dārzeņu un augļu paraugiem, kā arī ar ģenētiskajiem un bioloģiskajiem materiāliem, kas tiek izmantoti augkopībā un lopkopībā. Abas puses vienojās, ka nepieciešams sadarboties kopējos lauksaimnieciskajos pētījumos.

Latvijas un Azerbaidžānas lauksaimniecības un zivsaimniecības produktu tirdzniecības apjomi ir salīdzinoši nelieli, tirdzniecības bilance Latvijai ir izteikti pozitīva. Latvijas eksports uz Azerbaidžānu kopš 2009. gada pakāpeniski pieaug, savukārt importa rādītājus var vērtēt kā lejupslīdošus.

Produktu eksportā uz Azerbaidžānu dominē piena, olu un medus produkti. Nozīmīgākie grupas produkti ir raudzēti piena produkti, kas veido 63 procentus no kopējās lauksaimniecības produktu eksporta.

ZM foto – zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Azerbaidžānas vēstnieks Elmans Zeinalovs.

  
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104;
Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv