lzs.lv


Zaļo un zemnieku savienības valde pirmdienas, 9. februāra, sēdē, izvērtējot politiskās aktualitātes valstī, vienojās par kopīgu paziņojumu:  

„Pēc 12.Saeimas vēlēšanām trīs poliskās partijas – Zaļo un zemnieku savienība, „Vienotība” un Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK””, izveidojot Laimdotas Straujumas vadīto Ministru kabinetu, parakstīja sadarbības līgumu, tādējādi apliecinot gatavību kopīgiem spēkiem strādāt Latvijas tautas un nācijas interesēs. Zaļo un zemnieku savienība ir stingri pieturējusies pie sadarbības līgumā noteiktajiem principiem un sadarbības noteikumiem, tādējādi paužot atbalstu L.Straujumas vadītajai valdībai.

Diemžēl pēdējo nedēļu notikumi liecina, ka pārējie sadarbības partneri nerespektē pašu parakstītajā līgumā noteikto un ar savām darbībām klaji un apzināti destabilizē politisko situāciju valstī, kas var novest pie valdības krišanas.

Nākas secināt, ka Zaļo un zemnieku savienība ir kļuvusi par neērtu sadarbības partneri, kas varētu būt saistīts ar mūsu ministru aktīvo un sekmīgo darbību, piemēram, novēršot nelietderīgu valsts līdzekļu izšķērdēšanu tādos iepriekš uzsāktos projektos kā Latvijas dalība starptautiskajā izstādē EXPO un neatliekamās medicīnas transporta pakalpojumu iegāde no privātfirmas Rīgas reģionā u.c..

Iespējams, ka pie vainas ir arī politiskā greizsirdība – kā zināms, Zaļo un zemnieku savienībai pēc Saeimas vēlēšanām ir saglabājies augsts atbalsts Latvijas iedzīvotāju vidū un mēs esam otrs populārākais politiskais spēks valstī.

Aicinām sadarbības partnerus aizmirst par savām politekonomiskajām interesēm un aizstāt tās ar kopīgu darbu Latvijas tautas un valsts labā. Zaļo un zemnieku savienība apliecina, ka tā arī turpmāk atbalstīs L.Straujumas vadīto Ministru kabinetu un esam pret jebkādiem mēģinājumiem destabilizēt tā darbu”.