lzs.lv


Vakar, 25. aprīlī, Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) frakcijas deputāti tikās ar Latvijas vadošiem zinātniekiem, lai iepazītos ar Baltijas Inovatīvo pētījumu un tehnoloģiju institūta (BIRTI) projektu.

Uzklausot Latvijas Universitātes zinātņu prorektoru prof. Indriķi Muižnieku un citus BIRTI pārstāvjus, ZZS un zinātnieki bija vienisprātis, ka nepieciešams veicināt zinātnieku un uzņēmēju sadarbību. ZZS frakcijas deputāti pauda gatavību atbalstīt nākamajam Eiropas Savienības kohēzijas finansējuma 2014. – 2020.gada periodam sagatavoto projekta idejas pieteikumu, kas paredz inovatīvai uzņēmējdarbībai nepieciešamo pētījumu un zināšanu pārneses infrastruktūras izveidi.

A.Brigmanis: „Lai radītu inovatīvus produktus, attīstītu Latvijas ražošanu, eksportu un konkurētspēju Eiropas un pasaules tirgos, kā arī lai veicinātu Latvijas ekonomisko neatkarību, ir jāuzlabo Latvijas zinātnes un uzņēmēju sadarbības efektivitāte. Tāpat būtiska ir iespēja izveidot vairākus tūkstošus darba vietu, kas zinātnieku idejas un atklājumus ļaus ieviest dzīvē, un dos iespēju studentiem apgūt ne tikai teorētiskās, bet arī praktiskās zināšanas.”

Baltijas Inovatīvo pētījumu un tehnoloģiju institūts (BIRTI) ir virtuāls veidojums, kas apvieno un koordinē Baltijas valstu universitāšu un zinātnisko institūtu darbību, kā arī pētniecības un attīstības lielo infrastruktūras objektu izveidi Baltijā. Tāpat institūts koordinēs pētniecības un attīstības objektu izveidi un izmantošanu Baltijas reģionā, nodrošinot zinātnieku un pētnieku mobilitāti.

Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska , ZZS biroja vadītāja
26110065
Gunta Rača, BIRTI projekta koordinatore
29225516