lzs.lv


Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas deputātiem nav pieņemami Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumi nākamajam Eiropas Savienības (ES) septiņu gadu budžeta periodam no 2014. līdz 2020.gadam, jo EK piedāvā negodīgus maksājumus Latvija lauksaimniekiem.

ZZS deputāti ir sagatavojuši un nosūta vēstuli Eiropas Parlamenta priekšsēdētājam Jerzy Buzekam, Eiropas Komisijas priekšsēdētājam José Manuel Barroso, Eiropas Komisijas komisāram Dacian Ciolos, Eiropas Komisijas komisāram Andrim Piebalgam paužot savu viedokli.

Šādu netaisnīgu tiešo maksājumu izlīdzināšanas metodi  ZZS deputāti nekad neatbalstīs. Šajā EK priekšlikumā nav ņemti vērā nekādi iepriekš izdiskutēti un apspriesti objektīvi kritēriji, bet piedāvāts minimāli pārdalīt  finansējumu starp dalībvalstīm. Un tas nozīmē, ka atkal trīs Baltijas valstu (Latvijas, Lietuvas, Igaunijas) lauksaimnieki tiek diskriminēti ES kopējā tirgū, arī turpmāk paredzot nevienlīdzīgus konkurences apstākļus.

Diemžēl izskatās, ka atsevišķas dalībvalstis ir tā aizrāvušās ar „paslēpju spēlēšanu”, ka joprojām nevēlas saprast to, ka atbalstam lauksaimniekiem dalībvalstu starpā jābūt taisnīgam, un turpina īstenot divkosīgu spēli, aizmirstot iepriekšējos solījumus. Bez tam arī lauku attīstības politikas finansējuma sadalījumam starp dalībvalstīm ir jābūt taisnīgam, godīgam un balstītam uz objektīviem kritērijiem – tāds  ir ZZS deputātu viedoklis.

Latvija vienmēr ir paudusi savu stingru nostāju šajā jautājumā un ZZS deputāti nekad no tās neatkāpsies – tiešo maksājumu sistēmai pēc 2013. gada ir jābūt taisnīgai un godīgai pret visu Eiropas Savienības dalībvalstu lauksaimniekiem. Mēs uzstājam un aicinām EK nākt klajā ar tādiem priekšlikumiem, kas ievērotu taisnīguma un godīguma principu un nodrošinātu līdzvērtīgu konkurenci Latvijas lauksaimniekiem saimniekošanai laukos.